Ve snaze zvýšit sledovanost Nova už předem slibovala divákům „šokující epizodu", ve které ukáže život čtyřčlenné rodiny na ubytovně v jednom pokoji.

Hlavní hrdinkou byla Věra Blehová, která opomíjením základních pravidel hygieny natolik vyděsila náhradní maminku, že volala sociálku. Svým přístupem k výchově dětí, stravování, vedení domácnosti a k hygieně vyděsila paní Věra také své bývalé sousedy z Jindřichova, kteří ji znají pod dívčím jménem Rykrová.

Proč Věra ukazuje své soukromí?

Jedna ze sousedek poznala Věru Blehovou, za svobodna Rykrovou, hned v první televizní upoutávce.

„V Jindřichově bydleli kousek od nás pod pekárnou. Jsou to asi tak dva roky, co se odstěhovali, prý někam k Brnu. Byla to typická rodina ze sociálního dna. Dřív se tomu říkalo chudina nebo lůza. Podobně problematických rodin máme v Jindřichově víc, ale ty svou špínu nepředvádějí v televizi.

Věra musela ztratit soudnost, když pro pár tisícovek zveřejnila své soukromí v televizi," uvedla jindřichovská sousedka, která Výměnu manželek nedokázala dokoukat do konce. Při obzvlášť nechutných scénách přepínala na jiný program.

Začátky: Hvězdná pěchota SuperStar

Nebylo to poprvé, co Věra Rykrová připravila svým sousedům televizní zážitek pochybné úrovně. V roce 2009 se přihlásila do talentové soutěže a vytvořila v SuperStar zajímavý rekord. Palo Habera ji nechal zpívat pouhých 2,84 vteřiny, než ji vyhodil.

„Zavolám, nebo přijde…," byla první tři slova Věřiny písně, které porotě bohatě postačily k tomu, aby ji jednomyslně vyhodila.

Chudáci děti

„Chudáci děti," byla reakce náhradní manželky i často i diváků, když kamera nahlédla do Věřiny ledničky nebo zabrala její věčné kouření. Pak se ukázalo, jak je na tom její rodina s koupáním, výměnou prádla, čištěním zubů nebo s lékařskou péčí. Závěrečná manželská vyříkávačka málem skončila inzultací.

„Měla jsem ráda hlavně malou Natálku, protože to je milá šikovná holčička. Je teď snadné rodinu šmahem odsoudit jako špindíry a socky. Věra určitě není jediná matka, které by prospěla pomoc a dohled sociálky, ale je teď ze všech nejznámější," popsala své pocity bývalá sousedka z Jindřichova.

Po Výměně manželek často přemýšlí, zda je v pořádku přístup Novy, která v reality show těžila ze sociálních problémů. „Nevím, zda je Věra dost chytrá na to, aby dokázala posoudit následky svého televizního angažmá," uzavřela divačka z Jindřichova.