„Jedná se převážně o žáky první až třetí třídy. Děti každé ráno přijdou, užijí si celý den her, soutěží a neobvyklých úkolů a poté se na večer opět vypraví domů. Na některé úkoly si je navíc musíme rozdělit do menších družstev, aby se daly jednotlivé úkoly snáze udělat," uvedla Marcela Michálková, která tento příměstský tábor vede.

Cesta kolem světa

Když se děti v pondělí 8. července setkaly poprvé, řada z nich se navzájem neznala. To však změnily seznamovací hry v tanečním sále a úvodní scénka, kdy všechny přítomné děti pozvaly pohádkové postavičky Shreka a Fiony na symbolickou cestu kolem světa. V průběhu celého týdne se děti seznámily se zvyky v Řecku, Itálii, Číně a Americe.

„Třeba hned první den si děti vyráběly z keramiky řecké talíře, v zahradě SVČ Méďa si zahrály netradiční olympijské hry a odpoledne je čekalo setkání s bohyní Afroditou a výroba kouzelného nápoje lásky," popsala táborová vedoucí Michálková.

Druhý den byl věnován Itálii. Mezi děti dorazil nešťastný italský kuchař, který od dětí potřeboval poradit, jak má podle nich vypadat a hlavně chutnat ta nejlepší pizza. Po dopolední hře na mafiány a výrobě těstovinového náhrdelníku čekala na děti výroba karnevalových škrabošek. Vždyť Benátský karneval nemůže být bez masky! Italský den děti ukončily hrou na módní přehlídku v Miláně.

Koupání a dobrodružné hry

Návštěva aquacentra a celodenní dovádění na novém dětském hřišti v Kravařích se dětem moc líbilo.

„Měli jsme štěstí. Vyšlo nám slunečné počasí, což je na koupání ideální. Proto ani nevadilo, že se včera venku ochladilo. Děti jsme opět rozdělili do menších družstev. Vyráběly se čínské klobouky, vyprávělo se o tradici čínského čaje a obřadu a odpoledne jsme hráli hru Dobytí Takešiho hradu," řekla Michálková.

Každý tábor má začátek a konce. Na dnešní závěr příměstského tábora si děti zahrály na indiány a naposledy se mezi sebou pochlubily vyrobenými maskami a převleky. Na rozloučenou pak vedoucí tábora s jednotlivými instruktory rozdají dětem diplomy a odměny.

Další příměstský tábor Šikulové začne hned od pondělí s novými dětmi.

Anna Dohnalová