Tensing vznikl v šedesátých letech v Norsku jako aktivita pro mladé lidi. Jeho název pochází z anglického teenagers singing, které se do češtiny obvykle překládá jako zpívání náctiletých. V Krnově začal svou činnost už v roce 1992 a s krátkou přestávkou funguje až dosud.

„Pravidelně se scházíme minimálně jednou týdně a děláme, co nás baví. Tedy zpíváme, hrajeme v kapele, tančíme, připravujeme drama, ale také si spolu jen tak povídáme, hrajeme nějaké veselé hry nebo si zasportujeme," řekla hlavní vedoucí krnovského Tensingu Hana Neugebauerová.

„Také však jezdíme na společné víkendovky, účastníme se tensingového festivalu, koncertů GospelNight, v létě jezdíme na tensingový tábor a také pořádáme vlastní koncerty a vystoupení," doplnila ji hlavní sbormistryně souboru Vladislava Hudeczková.

V celé České republice existuje zhruba třicet tensingových skupin, které spolu navzájem spolupracují. Například nedělního koncertu se v krnovském evangelickém kostele kromě krnovských tensingářů zúčastnily i skupiny z Prahy, Brna, Ostravy či Opavy.

Co si společně zazpíváme

- Nesem Vám noviny
- Narodil se Kristus Pán
- Půjdem spolu do Betléma
- Štědrej večer nastal
- Pásli ovce Valaši

Jan Pirkl