Už uplynulo téměř pět měsíců od vyhlášení fotografické soutěže na téma zámek Linhartovy. Do jejího ukončení 15. prosince už zbývá jen pár dnů, takže pro fotografy bude sobotní Vánoční jarmark jednou z posledních příležitostí důkladně se porozhlédnout po zámeckých zákoutích a hledat inspiraci.

Své fotografie zatím pořadatelům zaslalo 17 fotografů. „Řada autorů snímků si zřejmě dobře nepřečetla pravidla soutěže a dopustila se oproti zadání menších či větších nepřesností," upozornil jménem organizátorů z řad příznivcům linhartovského zámku Karel Knapp.

Mnohdy u snímků zaslaných do soutěže nebyla uvedena kategorie, do které patří. „U některých také nebyly dodrženy požadované rozměry fotografií a jejich rozlišení, jež by umožňovalo jejich celoroční vystavení na zámku. Někdo poslal fotografií víc, někdo zase nevyužil všech nabízených možností.

Nevadí. Každý začátek je těžký, proč by tomu u prvního ročníku naší soutěže mělo být jinak," komentoval dosavadní průběh prvního ročníku fotografické soutěže Karel Knapp.

Pravidla soutěže umožňují porotě vyhodnotit nejlepší fotografy s odchylkami proti původnímu zadání. Zatím nejmladší účastnici soutěže je sedm let a nejstaršímu fotografovi 59 let.

„Pro inspiraci do zbývajících soutěžních dnů jsme už zveřejnili některé ze zaslaných fotografií. Možná, že je už mezi nimi i snímek, jenž se v konečném hodnocení objeví mezi oceněnými. Máte-li v plánu ještě letos navštívit zámecký park nebo zámek, ať už v době konání Vánočního jarmarku 5. prosince, či při závěrečném koncertu 12. prosince a budete mít u sebe fotoaparát nebo jen mobil s odpovídajícím vybavením, neváhejte," uzavřel Knapp s tím, že své výtvory mohou návštěvníci zámku poslat na adresu fotosoutezlinhartovy@gmail.com.