„Odčerpávání vody a umělé snižování hladiny podpovrchové vody probíhaly bezmála tři měsíce, což zapříčinilo změnu harmonogramu navazujících prací. Aby nedošlo ke zpoždění, absolvovali jsme společně s vedením města velké množství jednání se zhotovitelem, na kterých jsme projednávali možnosti eliminace této časové ztráty. Naštěstí stavební firma byla ochotná a vyšla nám maximálně vstříc,“ řekla vedoucí krnovského odboru veřejných zakázek Klára Hazuchová.

Aby se zpoždění podařilo aspoň trochu zkrátit, bylo dohodnuto posílení počtu pracovníků na stavbě. Dřív zde pracovalo denně průměrně 17 pracovníků, ale při instalaci technologií už to bylo 26 osob, a navíc byla prodloužena pracovní doba a zavedena práce o víkendech. Přesto už má zahájení sezony skluz jeden měsíc.

Místostarosta Krnova Michal Brunclík se ke skluzu stavebních prací a opožděnému otevření koupaliště vyjádřil koncem června: „Problémů během stavby bylo víc než dost, ale pokusili jsme se s nimi společně se zhotovitelem zabojovat se ctí. Pokud se hygiena vyjádří kladně, bude koupaliště otevřeno ve zkušebním provozu. Jelikož to bude v pozdějším termínu, než byl původně plánovaný, nebudeme pro letošek upravovat ceník vstupného. Ten zůstane stejný jako v minulých letech, to znamená, že dospělý návštěvník za celý den na koupališti zaplatí 30 korun, při vstupu po 14 hodině dvacetikorunu,“ řekl místostarosta Michal Brunclík a dodal: „Kvůli mírnému zpoždění stavby sice přijdeme o část koupací sezony, přesto jsem přesvědčen, že vysoutěžení veřejné zakázky na podzim loňského roku a zahájení prací v zimě bylo prozíravé. Vzhledem k současné situaci na stavebním trhu, kdy firmy nejsou schopné pokrýt poptávku, by se nám později nemuselo podařit najít zhotovitele a také cena by byla nepochybně vyšší.“

KRYTÝ BAZÉN ZÍTRA ZAVŘE NA MĚSÍC

Krnovský krytý bazén v Městských lázních má ještě dnes otevřeno od 9 do 21 hodin, ale už zítra zavře na celý srpen. Oproti předchozím letům si příznivci plavání letos sezonu na bazéně prodloužili. Rozhodli o tom radní v souvislosti s rekonstrukcí koupaliště. Předpokládali, že koncem července na uzavření lázní plynule naváže zahájení zkušebního provozu koupaliště.

Městské lázně ale nemohou být o prázdninách otevřené nonstop. „Bazén bývá uzavřen kvůli nutnosti provést údržbu a opravy na technologii a dále nezbytného kompletního vyčištění a oprav bazénové vany a okolních ploch, jako jsou obklady a podobně. Jde o práce, které se nedají provádět za běžného provozu,“ vysvětlil jednatel společnosti Technické služby Krnov Štefan Ledvoň.

Naštěstí Krnované mají stále možnost vydat se v současných vedrech za osvěžením na koupaliště do Úvalna, Bruntálu, Města Albrehtic nebo do Osoblahy. Krnovské koupaliště sloužilo bez větších změn od července 1934, takže si generálku už dávno zasloužilo. Rekonstrukce koupaliště probíhala pod dohledem městského architekta, který se v průběhu stavby vyjadřoval například k barevnosti tobaganu a skluzavky.