„Hlavní myšlenkou akce je představit veřejnosti možnosti smysluplného trávení mimoškolního času dětí i dospělých. Ukázat, co region v tomto směru nabízí,“ představila akci za celou řadu spolupořadatelů Ivana Lukešová ze Sdružení obcí Rýmařovska.

Po celý den si zájemci mohou zdarma prohlédnout Městské muzeum Rýmařov. Den otevřených dveří připravila také od 9 do 17 hodin rýmařovská městská knihovna a Středisko volného času, kde od 14 do 18 hodin mohou návštěvníci nahlédnout do keramické dílny, posilovny či hudební zkušebny a seznámit se s kroužkem počítačových her či nácvikem orientálních tanců.

Hlavní program proběhne od 14 hodin do18 hodin na náměstí Míru. Představí se zde Nedělní škola Stránské, lidé uvidí třeba stříhání oveček a zpracování vlny. Sbor dobrovolných hasičů Ryžoviště ukáže uzlování, rozhazování hadic, stříkání na terč a další hry. Studio sport a zdraví se předvede s pásmem vystoupení všech věkových kategorií.

Základní umělecká škola (ZUŠ) Rýmařov připravila podívanou, kterou je květinová módní přehlídka. Na této módní přehlídce, jejímž tématem jsou květiny a kytice, se podílely všechny obory školy. Návrhy oblečení proto doplní taneční, divadelní i hudební doprovod. Rýmařovská umělecká škola se tímto svým programem zároveň zapojuje do celostátní akce ZUŠ Open, kdy se ve čtvrtek 24. května se svými aktivitami a vystoupeními představují na veřejnosti základní umělecké školy v celé republice. V případě nepříznivého počasí se rýmařovský program na náměstí mění a část se přesune do Střediska volného času.

Krnovský letecký aeroklub nabízí všem zájemcům vyhlídkové lety. Provádí ale i plachtařské výcviky.
Krnovský aeroklub nabízí vyhlídkové lety nad Jeseníky