„Vjezd do jednosměrné ulice je během pracovního týdne v době od půl sedmé do půl deváté zakázán dopravní značkou „Zákaz vjezdu všech motorových vozidel" s dodatkovou tabulkou, upravující dobu, po níž zákaz platí," uvedl zástupce velitele krnovské městské policie Jaroslav Hlaváček.

Hlídka krnovské městské policie byla 1. září na místě od čtvrt na osm. „Dohlížíme na dodržování nového značení, lidé jezdí stereotypně, nedívají se na značky, zdá se, že o zákazu zatím moc lidí neví," uvedl jeden z dohlížejících strážníků.

Nové značení je výsledkem iniciativy pedagogů, žáků a rodičů školy. Ti několik let bojovali o to, aby auta neohrožovala děti, které do školy přicházejí. Ředitel školy Karel Handlíř upozorňoval na nebezpečnou situaci radnici nejméně pět let. Pomohla až petice za zákaz vjezdu aut před hlavní vchod školy, kterou podepsalo 417 osob.

„Situace tady byla opravdu hrozná, viděla jsem, jak auta denně kličkují mezi dětmi, určitě se zákazem souhlasím," vyjádřila se bývalá pedagožka školy Irena Vilímková, která bydlí poblíž.

Gabriela Mathiasová