Budova Městského úřadu Krnov na Vodní ulici prošla rekonstrukcí za jednatřicet milionů, takže občané jsou zvědaví, co je zde čeká nového. Novinkou na odboru dopravy jsou informace o dobývání kosmu a lekce angličtiny.

Řidiči jsou pravidelně v médiích varováni, že výměna starého řidičského průkazu za nový trvá pár týdnů, takže by s výměnou neměli otálet. Kdo výměnu řidičáku nechá na poslední chvíli, musí počítat nejen s dlouhými frontami na úřadech, ale také s tím, že si v prvních dnech ledna 2011 nezajezdí.

Zvědavost, jak vypadá nové sídlo krnovského odboru dopravy a silničního hospodářství a také potřeba vyměnit si řidičský průkaz přivedla na městský úřad na Vodní ulici v Krnově řadu občanů.

Přestože se čekací doby kvůli zvýšenému zájmu poněkud prodloužily, klientům odboru dopravy a silničního hospodářství to nemusí vadit. Mají k dispozici novou čekárnu, ve které spolehlivě funguje nový vyvolávací lístkový systém. A aby řidičům čekání rychleji uběhlo, je jim na velkoplošnou obrazovku stále dokola promítán film o dobývání kosmu.

V didaktickém snímku americký Národní úřad pro letectví a vesmír NASA představuje své projekty a vysvětluje, jaké technické problémy musí řešit při návratu přistávacího modulu do atmosféry. Řidiči mohou sledovat úžasné záběry raketoplánů z kosmického střediska na mysu Canaveral nebo animace manévrů na oběžné dráze.

Bohužel tento zajímavý pořad mohou řidiči v čekárně sledovat pouze v angličtině a bez titulků. I ti, kteří mluvené angličtině nerozumí příliš dobře, se při druhém nebo třetím shlédnutí snímku v problematice astronautiky dobře zorientují.Zeptali jsme se vedoucího odboru Miroslava Mohyly, proč městský úřad vybral pro řidiče v čekárně právě oblast kosmonautiky.

„Snímek vysílaný na LCD obrazovce v čekárně nebyl vybrán úřadem. Tento program tam prozatím ponechala na ukázku funkčnosti a možností vyvolávacího zařízení firma, která systém dodala a instalovala. Současný snímek o kosmonautice je pouze jakási kulisa do okamžiku, než seženeme snímky s vhodnou tématikou,“ vysvětlil Miroslav Mohyla, který doufá, že už dnes při slavnostním otevírání dopravního hřiště, krajský pracovník BESIPu přiveze DVD s vhodnou dopravní tématikou.

„Počítáme s tím, že tyto snímky s tématikou bezpečnosti v dopravě následně nainstalujeme do daného systému. Dále mám přislíbenou dodávku DVD s dopravní tématikou z Městského úřadu v Rychnově nad Kněžnou, který provozuje podobný vyvolávací systém,“ dodal Miroslav Mohyla.