I Technické služby Bruntál si se sněhovou nadílkou poradily.

„Jsme v terénu už od čtyř hodin od rána, postupujeme podle operačního plánu a údržba postupuje, tak jak má," řekl jednatel Technických služeb Bruntál Václav Frgal. „Jakmile protáhneme hlavní tahy, tak dochází k dočišťování na křižovatkách, přechodech pro chodce, autobusových zastávkách, nádraží a podobně," dodal Václav Frgal.

Vedle zaměstnanců Technických služeb se na úklidu podílelo o šestnáct lidí z úřadu práce na veřejně prospěšné práce.

I v Krnově mají pracovníci Technických služeb za sebou náročnou noční službu. Protože sníh přibýval jen pozvolna, dokázali zajistit průjezdnost všech ulic i schůdnost chodníků. „Zatím o žádných větších problémech se sněhem nevím. Na odboru správy majetku města zatím nebyly nahlášeny žádné škody způsobené sněhovou nadílkou," uvedla mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Husté sněžení se ve středu podepsalo na zvýšeném počtu dopravním nehod v Moravskoslezském kraji.

V obci Oborná na Bruntálsku blokoval silnici kamion s přívěsem, který po jízdě z kopce zůstal zalomený ve svodidlech a s proraženou palivovou nádrží. Na silnici do sněhu vyteklo odhadem 100 litrů nafty, hasiči na ni použili sorbent a i se sněhem znečištěnou vrstvu uklidili. Zbytek z útrob nádrže přečerpali do náhradních nádob a kamion odtáhli do Nových Heřminov, kde vyčerpali z nádrže i zbytek nafty.

Dopravní nehoda, středa 1. února, Oborná.Zdroj: Hasiči MSK