Díky štědrosti firem z Bruntálska má Pohoda další vůz, který bude sloužit při poskytování sociálních služeb. Vůz byl pořízen v rámci projektu nazvaného Sociální automobil.

To, že na auto přispěla řada firem, bude vidět na první pohled. Jejich loga a reklamy jsou nalepeny po celém autě. Dobré se spojilo s prospěšným, což je podstata systému takzvané reklamy na kolech. Tímto způsobem si totiž firmy současně zařizují reklamu a přispívají na dobrou věc.

Skládají se na pořízení automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Každá firma bude mít dobrý pocit ze své dobročinnosti. Možná na ni vzpomenou i řidiči a kolemjdoucí, kteří vozidlo polepené reklamou na silnicích nebo ve městech a v obcích Bruntálska potkají. V rámci tohoto projektu bylo v Bruntálu předáno již druhé vozidlo.

„Myslíme si, že každá společnost, která s úspěchem provozuje svou činnost, by měla alespoň malou částí pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Pro většinu domovů či zařízení pečujících o seniory není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz, protože soustřeďují finanční prostředky především na péči o své klienty. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a zařízením i organizacím pečujícím o děti či hendikepované tímto způsobem pomoci,“ uvedl Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt, která má na starosti projekt Sociální automobil.

Projekt funguje po vzoru evropských měst již 20 let. Za tu dobu Kompakt v rámci České republiky předal na stovky automobilů. Bruntálská Pohoda získala v celkovém pořadí již 759. vůz, určený pro sociální ústavy a zařízení.

Na financování vozu pro Centrum sociálních služeb pro seniory Pohoda v Bruntále se podílelo 48 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních a obyvatel z přilehlého okolí.