V zámecké zahradě čekal v rámci Mysliveckého dne program pro děti i dospělé.

Současně zde odstartovala soutěž O zlatou srnčí trofej. Pro děti byla nachystána stezka poznání, aby si ověřily znalosti z mysliveckých a přírodovědných kroužků. Ostatní děti se dozvídaly zajímavosti o myslivosti, zvěři a přírodě.

Po vyhlášení vítězů předal předseda OMS Bruntál Richard Košut myslivecká vyznamenání těm, kteří se zasloužili o rozvoj a dobré jméno české myslivosti a také o udržování dávných tradic.

110 let kamzíků v Jeseníkách

Jednatel občanského sdružení Jesenický kamzík Jiří Pecháček připravil oslavy 110 let vysazení kamzíků v Jeseníkách. Uvedl film o historii chovu kamzíků v Jeseníkách a společně s Jiřím Mlčouškem představili současné dění kolem kamzičí zvěře na Bruntálsku.

Velkým zážitkem bylo čtení povídky mysliveckého spisovatele Oty Bouzka, kterého se ujal krnovský divedalník a redaktor České Televize Jan Pirkl. Vyprávěl svým příznivcům také o tom, jak jeho povídky vznikají, kde bere inspiraci a jak se myslivost stala jeho životní láskou. Myslivecký den ukončila ukázka vábení jelení zvěře v podání Jaroslava Lukeše a Martina Staníka.

Celým dnem návštěvníky provázely myslivecké fanfáry a dechová kapela z Bruntálu.