V kompletu, který se stane součástí expozice dobového nábytku v loveckém pokoji umístěném ve Flemmichově vile, je kromě dvou křesel a sofa také stolek.

Designér soupravy Otto Prutcher se podílel také na návrhu interiéru vily a jejího vybavení. „Námi zakoupenou sedací soupravu se stolkem, který ke kompletu původně nepatřil, navrhl Otto Pruscher pro firmu Thonet. Poprvé se ve firemních katalozích objevuje roku 1914 a podle dobových fotografií měla rodina Flemmichova stejný typ křesel v ložnici.

Souprava byla vyrobena po roce 1919 a nabídl nám ji soukromý sběratel z Litoměřic za třiatřicet tisíc korun, což je velmi výhodná cena i přesto, že čalounění už není původní. V zahraničí se podobné sety běžně prodávají za tři až čtyři tisíce eur. Abychom měli jistotu, že nekupujeme repliku, byl garantem nákupu odborník, učitel uměleckého řemesla v restaurátorské dílně Renova a zakladatel Muzea nábytku, František Tomčala," uvedla vedoucí Městského muzea v Krnově Ivana Zajícová.

Expozice dobového nábytku bude k vidění až od července, kdy se Flemmichova vila znovu otevře návštěvníkům. Vila byla dlouhodobě uzavřena kvůli havárii potrubí, která se stala začátkem března.

Karolína Peřinová