Letošní Muzejní noc na zámku v Bruntále je zaměřená na téma myslivosti, proběhne v pátek 19. května. Od 16 hodin čeká na malé i velké návštěvníky myslivecká stezka připravena střediskem volného času.

V 17 hodin na nádvoří zámku slavnostně zahájí dvě výstavy, Kouzlo myslivosti a Terče bruntálských ostrostřelců. Návštěvníci uvidí i ukázku mysliveckých tradic, pasování na myslivce. Zazní i lovecké fanfáry Trubačů Rabštejn, myslivci předvedou také vábení zvěře.

Terče bruntálských ostrostřelců představí tradici střeleckého spolku, kterýv Bruntále působil od roku 1739 až do roku 1945. Téměř celou kolekci terčů tvoří devět malovaných desek z Bruntálu a dalších dvanáct, které připomenou historii střeleckých spolků v Horním Benešově a okolí. K vidění budou i dobové fotografie, zbraně, střelecké řády a další památky ze sbírek Muzea v Bruntále.

V zámeckém sklepě od 18 hodin proběhne beseda s členem Řádu sv. Huberta Igorem Krčmářem, o hodinu později výstavu svých snímků loveckých chat uvede Zdenka Jordanová.

Na nádvoří lidé od 18 hodin uvidí přehlídku dravých ptáků, ukázky sokolnictví a záchrany zvířat. Milovníkům psů i ostatním je určen čas od 19 hodin v parku, kde předvedou různá plemena loveckých psů.

Po celý večer se o dobrou náladu postará kapela Hubertus. Program na nádvoří zpestří od 20 hodin vystoupení sboru Puellae Cantantes, který zazpívá z arkád. Ve 21.45 a o hodinu později je připravena světelná show. Lákavé na Muzejní noci jsou noční prohlídky zámecké expozice, poběží od 20 do 23 hodin. Vstupenky je nutné si zajistit na zámku předem.