Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly u dvaapadesátiletého muže s náhlou zástavou krevního oběhu v sobotu 4. dubna.

Červenohorské sedlo je neprůjezdné, řidiči musí po objížďkách.
Cestujete na Jesenicko? Vyhněte se hlavní silnici, zavřeli i Červenohorské sedlo

"Kolaps muže v lese na turistické trase poblíž obce Stará Ves, byl operátorům krajského operačního střediska ZZS nahlášen krátce po poledni," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

„Záchranka poté vyzvala nás. Když jsme na místo dorazili, muže už resuscitoval jeho syn. Následně jsme se zapojili my, po několika minutách posádka sanitky Zdravotnické záchranné služby a nakonec i posádka vrtulníku leteckých záchranářů z Ostravy,“ uvedl Martin Chalupa, zasahující člen Horské služby Jeseníky. 

Ilustrační snímky jsou z cvičení záchranných složek pro příjem vysoce infekčního pacienta, které probíhalo v krnovské nemocnici vloni v listopadu.
Krnovská nemocnice o víkendu testuje všechny své zaměstnance

Pacient byl v bezvědomí a došlo u něj k selhání krevního oběhu. Posádky započaly s rozšířenou resuscitací za pomoci přístrojové techniky a léků, včetně defibrilačních výbojů.

"Přes veškerou poskytnutou péči se ani po půldruhé hodině záchranářům nepodařilo obnovit srdeční činnost postiženého a zasahující lékař byl nucen konstatovat smrt," dodal mluvčí záchranářů. 

Horská služba v té souvislosti žádá: Omezte výlety, hlavně pokud jste v nařízené karanténě.

Zásah Horské služby v JeseníkáchZdroj: HS Jeseníky

Také Charita Krnov své pracovníky vyzbrojila ochrannými pomůckami.
Charita Krnov vítá nové dobrovolníky, v péči o lidi teď ale musí být opatrná