„Krnovská nemocnice v minulých dnech přijala pacienta s omrzlinami. Šestašedesátiletý muž byl vystaven v noci nepříjemné situaci, kdy se nemohl dostat domů. Kvůli tomu dorazil do nemocnice s omrzlinami na obou horních končetinách,“ uvedla vrchní sestra Urgentního příjmu Jana Strnisková s tím, že pacient je nyní léčen ambulantně a chodí na převazy.

Obdobně se nedávno v noci podchladila šedesátiletá žena. Po nočním putování v mrazu skončila v péči interní jednotky intenzivní péče v Krnově a v dalších dnech pak byla převezena do Fakultní nemocnice v Ostravě.

„Lidé by si měli uvědomit, že noci bývají stále chladné a je i nadále potřeba volit vhodné oblečení, obutí i dodržovat správné vrstvení oblečení, aby nedocházelo k dramatickým stavům,“ připomněla mluvčí nemocnice Eva Kijonková.

Urgentní příjem Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov slouží především pacientům z Krnova, Bruntálu a okolí, kteří jsou přivezeni záchranáři.

„Na jednom místě jsou soustředění anesteziologové, chirurgové či internisté. Provedou u postiženého zajištění všech životních funkcí, stabilizaci pacienta a určí převoz na příslušné oddělení nemocnice. Součástí urgentního příjmu je propojení na dispečink Integrovaného záchranného systému. Prostory urgentního příjmu umožňují poskytnout zázemí také v případě hromadných neštěstí,“ vysvětlila mluvčí nemocnice.