S obavami o svého otce se na policii obrátila žena z Osoblahy, která v sobotu 30. dubna nahlásila, že její otec zmizel. Podle ženy jejího otce Miroslava Matějku odvezla záchranka 26. dubna do nemocnice kvůli zdravotním komplikacím. Necítil se dobře, a tak si ho tam nechali na vyšetření. Matějkovi se ale zřejmě v nemocnici nelíbilo. „Hned následující den v poledne na vlastní žádost odešel,“ doplnila bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková. Od té doby ale o muži nemá nikdo informace.

Do bytu v Osoblaze v Hlavní ulici, kde má trvalé bydliště, se podle všeho už nevrátil a ani nekontaktoval nikoho ze známých a příbuzných. Muž u sebe nemá mobilní telefon. Situace je o to komplikovanější, že zdravotní stav pohřešovaného Matějky může být vážný.

Policisté začali ihned po muži pátrat. Kontaktovali zdravotnická zařízení, prohledali vlaková a autobusová nádraží a zastávky. Poptali se u známých a příbuzných. „To vše bylo bohužel bez kladných poznatků,“ dodala Tušková.

Miroslav Matějka je asi 160 centimetrů vysoký, hubený a vzhledově vypadá o asi na sedmdesát let. Má prošedivělé krátké vlasy, hnědé oči a tvář už může mít porostlou strništěm. Celé tělo má nachýlené dopředu. Při odchodu z nemocnice měl oblečenou červenou jarní bundu s černobílými pruhy kolem zipu a ramen, černé tepláky do zvonu s bílým pruhem a černobílé pruhované tričko.

Policisté se obracejí se žádostí o pomoc na veřejnost. „Pokud lidé pohřešovaného viděli, nebo by měli jakékoli informace o jeho pohybu, nechť kontaktují linku 158 či přímo krnovskou pátračku na telefonu 974 731 623,“ uzavřela Tušková