Důkazem výše uvedených slov je příběh muže z Krnova, který přišel do redakce Deníku, aby upozornil na dobrou práci policistů když ho vyšetřovali jako podezřelého z krádeže peněz. Být označen za zloděje není nic příjemného, takže si nepřál zveřejnit své jméno. Pro zjednodušení mu říkejme pan Stanislav.¨

Soucit, podání pomocné ruky, křivé obvinění, policejní vyšetřování a city poraněné křivdou. Právě takový průběh měly poslední dva měsíce v životě pana S. M., které shrnul příslovím: pro dobrotu na žebrotu. „Protože osoba, kterou mám velice rád, se dostala do problémů, chtěl jsem jí pomoct jak jen bude v mých silách. O to horší a bolestivější pak bylo, když na mě dotyčná podala trestní oznámení za to, že jsem jí odcizil padesát tisíc korun,“ vylíčil smutně svou zkušenost pan Stanislav.

Vše začalo zcela nevinně. Známá přišla za panem Stanislavem s prosbou, aby s ní zašel do banky vybrat částku padesáti tisíc.Svou neobvyklou žádost zdůvodnila podezřením, že jí banka krade z jejího bankovního účtu peníze. „Protože jsem věděl, že známá na banku už v minulosti podala trestní oznámení, které se ale ukázalo jako neopodstatněné, po dlouhém váhání jsem jí odmítl v této věci pomoct z obavy, abych z toho sám neměl nějaké opletačky. To jsem však netušil, co bude následovat,“ řekl Stanislav.

Chtěla peníze, které neměl

Na druhý den známá svému kamarádovi volala s prosbou, aby jí vrátil oněch padesát tisíc, které si k němu dala do úschovy. Když známé pan S.M. připomněl, že přece žádné peníze z banky nakonec nevybrali, tudíž si u něj ani nic neschovala, žena si chybu uvědomila a zavěsila. Telefonát se ale následujícího dne opakoval. To už Stanislavovi docházela trpělivost. Znovu však známé připomněl, jak vše bylo.

„Pracuji celý život s penězi a nikdy se mi nic neztratilo, natož abych si nějakou částku přivlastnil. Obvinění tohoto druhu mě proto uráželo a zasáhlo na citlivém místě,“ řekl muž, který se začal obávat, že nejde o pouhé nedorozumění, ale že zmatená tvrzení ženy mohou být symptomem jejího psychického onemocnění.

To nejhorší ho však teprve čekalo. „Jednou večer ke mně domů přišli policisté s tím, že na mě ta známá podala trestní oznámení pro odcizení oněch padesáti tisíc. Byl jsem v takovém šoku, že jsem pomalu ani nedýchal. V hlavě se mi honily myšlenky, co teď se mnou bude dál, nikdy jsem takovou situaci nezažil. Policisté se ale chovali velmi profesionálně a pomohli mi, abych se trochu uklidnil a vzpamatoval z prvního šoku,“ vylíčil své pocity muž obviněný z krádeže.

Případ vyřešili rychle a diskrétně

Naštěstí noční můra pana S.M. netrvala dlouho. Policie ošemetný případ vyšetřila rychle a diskrétně. „Částku, kterou jsem měl známé odcizit, policisté nakonec našli v jejím bytě. Tím mě očistili z křivého obvinění. Nevím co si mám nyní o chování kamarádky myslet, ale křivda, kterou mi způsobila, mě stále bolí. Chtěl bych poděkovat policistům, kteří mi pomohli tu situaci psychicky zvládnout.

Chovali se profesionálně a vynaložili značné úsilí, aby případ co nejdřív objasnili. Nejvíc mi pomohli policisté Jaroslav Balicki a Milan Vatrt. S nimi mě navštívili ještě dva policisté, ty ale jménem bohužel neznám. Ocenil jsem jejich chování i to že v případu postupovali naprosto nestranně. Jsou to chlapi na svém místě,“ uzavřel svůj příběh křivého obvinění Stanislav.