Policie zatím žádné podrobnosti k jeho osobě nezveřejnila, ale podle televize Prima byl údajně při domovní prohlídce v jeho bydlišti nalezen celý arsenál různých zbraní. V Moravském Berouně není příliš známý, protože poslední dobou často pobýval v Německu a domů se vracel jen zřídka. Bydlel v rodinném domě s manželkou a dvěma dcerami. V okolí byl považován za slušného, nekonfliktního a poněkud samotářského člověka.

Podnikal například v oblasti dovozu ojetých vozů, ale jeho podnikatelské aktivity zřejmě nebyly příliš úspěšné. V poslední době plánoval vrátit se na trvalo do vlasti, což podle jeho známých provázely nejrůznější problémy. Podle svědka, který s ním hovořil asi týden před osudným přepadením Prioru, byl Milan D. pohublý a unavený, a bylo na něm vidět, že nejspíš má problémy.

„Obecně nadával na poměry v České republice, ale s žádným konkrétním problémem se mi nesvěřil. Byly to takové ty řeči, že dnes všude vládne binec, a že už se na to dál nemůže dívat. To u něj nebylo obvyklé. Vždy se snažil vystupovat spíš pozitivně jako solidní a spolehlivý člověk. Byl docela nenápadný, nikdy nekouřil, nepil a zdálo se, že i o rodinu se stará normálně.

Sousedé v Moravském Berouně, kteří ho znají, jsou přesvědčeni, že muselo jít o zkrat. Nebyl svým založením násilník ani kriminálník,“ popsal poslední rozhovor s pachatelem loupeže jeho známý. Policejní mluvčí Soňa Štětínská uvedla, že v současné době žádné další informace poskytovat nebude, protože kriminalisté na případu stále intenzivně pracují.

Jisté je pouze to, že hlavní stopou k odhalení identity pachatele byla pistole, kterou nechal na místě činu. Byla zaregistrovaná na jeho jméno.

Nyní kriminalisty nejvíc zaměstnává, kde Milan D. vzal granáty použité při loupežném přepadení. Je možné, že granáty sehnal přes své kontakty na černém trhu v Německu, ale údajně měl také velmi dobré kontakty na posádku ve vojenském prostoru Libavá, který se nalézá jen kousek od Moravského Berouna.