„Jsme spolek kamarádů z celé České republiky, máme členy i ze Slovenska a Finska. Letos zde pořádáme již sedmé setkání. Ubytováni jsme v rekreačním areálu v Bohušově. Občané této malebné vísky s láskou vzpomínají na každý ročník a těší se na další stejně jako my," představil své přátele místní motorkář Pargi, jeden z pořadatelů akce. „Všichni se známe už dlouho. Náš věkový průměr je padesát let," doplnil hrdě.

Někteří to na Osoblažsko na svých strojích měli kousek. Z Mokrých Lazců přijel sympaťák, který se představil jako Pitris z ML. Z Nového Jičína přijela motorkářka Lucka. Na dotaz, jak dlouho jezdí na motorce, odpověděla se smíchem, že celý život. Po chvíli ale svou odpověď upravila: „Od patnácti let."

Podstatně dál to měl Pavel Štěrba. Na svém stroji Harley Davidson ujel z Plzně až k nám téměř pět set kilometrů. Před akcí v Bohušově strávil 14 dní dovolené na Horní Bečvě v Beskydech. Radek přijel na Hondě Goldwing GL 1800 z Palkovic, další dvojce dorazila ve své tříkolce na sedadlech vystlaných kožešinami z Bratislavy.

A co na to místní? „Je to krásné, líbí se mi to. Taky se mi na nich líbí, že přispívají na děti 
z dětského domova. To vám neřekli?" podivila se Truda Kučavíková z Rusína.

Motorkáři ze spolku K 1400 jsou sympatičtí jí i její dlouholeté kamarádce Blance Eisnerové, která má na Osoblažsku chalupu.

Po zastávce ve Slezských Rudolticích vyjeli motorkáři směrem na Zlaté Hory. Někteří se do Rudoltic vrátili na lukostřelecký turnaj, který v areálu zámku pořádal Přemyslovský dvůr.

GABRIELA MATHIASOVÁ