Vše začalo v lednu, když dcera Svatavy Bothové po rodinných neshodách vyhodila matku ze svého bytu. Stará paní se ocitla v bezvýchodné situaci na ulici jen s hrstkou nejdůležitějších osobních věcí. „O tomto příběhu jsme se dozvěděli zrovna když jsme v únoru chystali Motorkářský bál v klubu Kofola. Říká se, že v nouzi poznáš přítele, a asi je to pravda. Babička totiž našla útočiště u své bývalé vedoucí z práce, která sama bydlí v bytě 1+1. Aby mohla získat místo v domě s pečovatelskou služnou, potřebovala podle obecní vyhlášky složit kauci 15 tisíc. Tyto peníze neměla, protože ze svého skromného důchodu se podílela na placení nájmu v bytě své dcery. Proto se motorkáři rozhodli mezi sebou uspořádat sbírku na kauci,“ rekapituluje události motorkář a krnovský radní Jaroslav Mlček.

Z iniciativy KMK se nakonec vybrala částka 5800 korun. Kapela Maraton se zřekla části honoráře, aby přispěla do sbírky tisíc korun, KMK přispěl tisícovku z prodeje losů do tomboly, a stranou nezůstal ani provozovatel Kofoly Martin Hradečný. Našla se řada lidí, kterým osud staré paní nebyl lhostejný. Mlček seznámil radu s mimořádně tíživou životní situací paní Bothové a ta rozhodla o přidělení bytu v DPS. V půlce května se krnovští motorkáři hlásili na brigádu, aby pomohli paní Bothové přestěhovat její věci, které zůstaly u dcery, do nového bytu v DPS.

„Byly při tom nějaké neshody ohledně majetku, takže na stěhování dohlížela policie, ale to není důležité. Hlavní je, že paní už má tuto nepříjemnou životní etapu za sebou a může spokojeně žít ve vlastním bytu. Nabízela, že nám bude peníze splácet, ale to jsme samozřejmě odmítli. Mám z toho dobrý pocit, kolik se v Krnově našlo lidí ochotných pomoci,“ dodal Mlček.

„Chtěla bych poděkovat všem lidem, kteří mi pomohli v tíživé životní situaci. Bez pomoci druhých, do té chvíle pro mne zcela neznámých lidí, bych se ve svých osmdesáti letech ocitla bez střechy nad hlavou. Pomoc mi poskytla hlavně má dlouholetá přítelkyně, a u zaměstnanců městského úřadu jsem se zase setkala se vstřícným přístupem a pochopením mé bezvýchodné situace. Za to, že už bydlím v DPS bych ráda poděkovala panu Mlčkovi a všem jeho kamarádům, kteří mi byli nápomoci při stěhování do nového bytu a nezištně mi pomohli při zajištění části financí na bydlení. Jejich pomoci si nesmírně vážím a jsem vděčná všem, kterým nebyl můj osud lhostejný,“ komentovala šťastný konec Svatava Bothová.