Příznivci rychlých kol z Krnova a okolí uspořádali o víkendu další netradiční bál. Akce přilákala též zájemce z řad běžné veřejnosti, a to díky nekonvenčnímu provedení programu.

Motorkáři si na svém bále nezakládají na ošacení a nebylo proto divu, že devadesát procent přítomných bylo v běžném oblečení. Těm, co přišli v saku, se však nikdo nesmál. „Je každého věc, v čem přijde na náš bál oblečený. Jedná se o oficiální netradiční bál. Pokud někdo přijde v saku, tak se na něj díváme stejně jako na toho, kdo přišel v mikině. U nás to není o drahých róbách, ale spíše o dobré zábavě a kamarádství,“ podotkl Jaroslav Sedláček, předseda Klubu motorkářů Krnov.

K poslechu a tanci hrála kapela M 333 z Ostravy. I dobří muzikanti si potřebovali odpočinout a na každou pauzu měli proto organizátoři připravenou soutěž o hezké ceny. Jednou z nich bylo například pití piva na čas. Vzhledem k tomu, že se ples uskutečnil na Valentýna, tak byla připravena soutěž pro zamilované.

„Většina soutěží byla na bázi vtipu a recese. Cílem bylo najít několik odvážlivců, aby poměřili síly v netradičních disciplínách. Na každého čekala odměna v podobě hodnotných cen,“ podotkl jeden z motorkářů.

O půlnoci se tradičně losovala tombola. Do ní přispěli zejména sponzoři a tak na vítěze čekala autonavigace. Ani ostatní ceny nebyly k zahození. Ti, co čekali striptérku se letos mýlili, jelikož na netradičním bále byla netradiční soutěž Missák spodní prádlo. Čtyřem odvážným mužům, kteří se zúčastnili soutěže, přítomné ženy strkaly bankovky, kam jen to šlo. Samozřejmě i motorkáři soutěžící odměnili cenami.

V Kofola klubu, kde byl bál uspořádán se tančilo až do ranních hodin.