Sraz motorkářek, motorkářů a obdivovatelů těchto strojů je v 10 hodin dopoledne na náměstí, kde se účastníci zdrží zhruba hodinu. V 11 hodin vyráží motorkářská kolona na vyjížďku po okolí ve směru z Bruntálu na Valšov, Břidličnou, Velkou a Malou Štáhli přes Václavov zpět do Bruntálu. Za doprovodu policistů tak motorkáři oficiálně zahájí sezonu.

Po příjezdu zpět na náměstí připravili pořadatelé spoustu zábavy pro děti i dospělé, včetně vystoupení kapel Rotor, The Pant a Maraton. Ti nejmenší si mohou užít například oblíbeného malování na obličej, skákacího hradu či se vydovádět na trampolíně. Akce je pro veřejnost zdarma. „Musím upozornit, že bez podpory sponzorů by se tato akce nikdy konat nemohla,“ poděkoval za podporu spolupořadatel srazu Petr Pier Machů. Setkání na náměstí potrvá do 19 hodin.

Vůbec prvního motosrazu se účastnilo v Bruntále tři sta osmdesát a vloni kvůli dešti sto osmdesát motocyklistů. Letos jich má přijet okolo pěti nebo šesti set. Účast potvrdili motorkáři z celého bruntálského okresu, ale i Opavy, Ostravy, Karviné, Havířova nebo Uherského Hradiště.

„Vše je samozřejmě o počasí, ale slibujeme, že akce proběhne za každého počasí,“ uvedl Petr Machů, jehož trápí po zimě žalostný stav silnic v regionu. Vzhledem k tomu, že motorky jsou jednostopými vozidly, hrozí v letošním roce vyšší nehodovost motocyklistů kvůli výmolům a dírám ve vozovkách.

„Není to kolikrát ani tak o rychlosti motorek, ale v mnoha případech o slalomové dráze na silnicích mezi dírami,“ sdělil Pier. Dosavadní tři ročníky Vítání jara se obešly bez nehod i jakýchkoliv jiných problémů. Je to podle pořadatelů ukázka toho, že motorkáři dokáží jezdit spořádaně.