„Letos to mají do Bruntálu nejdál motorkáři z polského Opole, navštíví nás jejich místostarosta, sám aktivní motorkář. Očekáváme motorkáře z celého okolí Bruntálu, ze Zlína, Opavy, Ostravy, Havířova, ale i Olomouce, Šumperka a Moravské Třebové," řekl pořadatel Petr Pier Machů. Po setkání v Bruntále se jako každoročně koná v 11 hodin za doprovodu policie spanilá jízda přes Břidličnou, Velkou Štáhli, Malou Štáhli a Václavov.

Po zdolání zhruba pětatřicetikilometrové trasy se všichni motorkáři vrátí zpět na bruntálské náměstí. Ještě před vyjížďkou se konají motozásnuby, při nichž se zasnoubí jeden z párů. V pravé poledne motorkářům požehná farář Církve českobratrské evangelické Vlastislav Stejskal. Diváci si mohou prohlédnout na náměstí stroje motorkářů a pobavit se po celý den při poslechnu rockové muziky, vystoupí skupiny Rotor, The Fade a The Pant, Salamadra a Contract Kabát revival.

Tak jako každý rok i letos pořádá tuto akci město Bruntál ve spolupráci se zdejším občanským sdružením Motorafani Bruntál. „Díky našim sponzorům pořádáme setkání motorkářů i veřejnosti počtvrté. Přijíždějí motorkáři z celého Moravskoslezského kraje i ze zahraničí," uvedl Machů. Nejmladší účastník přijel na odrážecí motorce, šlo o tříletého chlapce z Bruntálu. Nejstarší motorkář na srazu měl pětasedmdesát let, což jen dokazuje, že je akce určena skutečně pro každého.