Milovníci motorek občas bývají považováni za darebáky či násilníky, ale ti krnovští se snaží, aby tyto fámy uvedli na pravou míru a vylepšili motorkářskou image. Prokázali, že mají dobré srdce, a darovali nemocnici několik DVD přehrávačů.

Klub motorkářů Krnov vyvolal mezi některými Krnovany rozporuplné reakce, když brigádně pomohl městu s likvidací starých dětských hřišť. Za peníze, které utržil touto brigádou, chtěl nadále rozvíjet svoji činnost. Nemalou část z nich se ale rozhodl darovat na dobročinné účely.

„Málokterý občan města si uvědomí, že prací, kterou jsme formou brigády odvedli na likvidaci hřišť a lanového centra, jsme ušetřili městu nemalé finanční prostředky. Nemusely být najaty specializované firmy či technické služby, které by hřiště zlikvidovaly. Takto získaný obnos však nenechal některé závistivce chladnými a začali se do nás opět strefovat,“ konstatoval Jaroslav Sedláček, předseda klubu motorkářů.

Motorkáři se místo zbytečného debatování a vysvětlovaní situace na internetových diskuzích i po hospodách raději rozhodli pro čin. Dozvěděli se, že na dětském oddělení krnovské nemocnice přestaly fungovat DVD přehrávače. „DVD přehrávače v nemocnici jsou téměř nepřetržitě používány malými pacienty a brzy dojde k jejich poškození. Když jsme se to dozvěděli, nečekali jsme a koupili hned tři. Snad dětem udělají radost a závistivci o nás budou moci říkat, že jsme populisti,“ zakončil Sedláček.

Krnovská nemocnice dar motorkářů pro dětské oddělení přijala s potěšením. „Velice si vážíme pomoci ze strany Klubu motorkářů Krnov. Nejde ani o to, že dar má vysokou finanční hodnotu. Jde zejména o hodnotu lidskou. Ta je neměřitelná. Motorkářům přejeme do roku 2009 šťastnou cestu. Moc bychom si přáli aby i další setkání s motorkáři bylo setkáním se štědrými sponzory a ne s pacienty,“ poděkoval Ladislav Václavec, ředitel nemocnice Krnov.