„Na trati Krnov – Opava – Krnov to bude pravděpodobně poslední možnost svézt se historickým vlakem po „staré trati" před plánovanou rekonstrukcí, tedy ještě kolem mechanických závor a návěstidel," uvedl za organizátory nostalgické jízdy Pavel Horna.

Vítáni jsou samozřejmě cestující, kteří přijdou oblečeni v retro stylu, aby vzpomínková jízda pro všechny byla silným zážitkem. Kapacita vlaku je kolem 120 cestujících.

Opavský železniční klub OŽK vypraví zvláštní vlak složený z historického motorového vozu Hurvínek a přívěsného vozu Clm v duchu železniční nostalgie. „Ve vlaku budou prodávat klasické lepenkové jízdenky průvodčí v historických uniformách.

Pro dobrou náladu navíc bude ve zvláštních vlacích na trati Opava – Hradec nad Moravicí – Hlučín – Opava vyhrávat nefalšovaný flašinetář. Zpestří přestávky během jízdy ve stanicích Opava východ, Hradec nad Moravicí, Kravaře ve Slezsku a Hlučín.

Hurvínek v sobotu vyrazí z Krnova v 8.25 hodin a poctivě zastavuje na všech nádražích. Na Cvilíně staví v 8.30, v Úvalně v 8.38 a do Opavy dorazí po deváté. Tam se cestující mohou rozhodnout, zda vyrazí na výstavu Opava železniční, nebo budou pokračovat projížďkou do Hlučína či Hradce nad Moravicí.

Z Opavy na zpáteční cestu Hurvínek vyrazí ve 14.54 hodin a v Krnově bude v 15.42 hodin. Cena jízdného je 40 korun, děti platí polovic.