Na bruntálské náměstí se sjedou motorkáři během dopoledne. Vítání jara vypukne v 9.30 hodin, přičemž veselí potrvá do 22 hodin.

„Vloni přijelo pět set padesát motorek, letos bychom chtěli tohle číslo zvýšit. Dojděte se všichni pobavit a přivítat jaro s motorkáři. Vítání jara se koná za každého počasí," pozval veřejnost na motorkářskou slávu jeden z pořádajících Motorafanů Petr Pier Machů.

Zábava je o to bohatší, že se též Motorafani připojili k letošním oslavám osmi set let od založení města Bruntálu. Tomu odpovídá i program, který si příchozí užijí spolu s motorkáři. Jen té muziky… na pódiu se postupně vystřídají Rotor, Orchidea, Chilli, Salamadra a hlavní tahák večera, krnovský Contract, revival skupiny Kabát.

Motorkáři se v 11 hodin vydají na tradiční vyjížďku po okolí. Pojedou trasu přes Valšov, Břidličnou, Velkou Štáhli, Malou Štáhli a přes Václavov se vrátí zpět do centra Bruntálu. Zde pak proběhne žehnání motorkářům k bezpečné jízdě. Poté už budou účastníci pouze tancovat, zpívat, popíjet a pochutnávat si na vonících dobrotách z přistavených stánků.