Na už nevyužívanou, ale stále ještě udržovanou železniční trať z Bruntálu do Malé Morávky vyjede opět osobní vlak. V sobotu zde bude supět motorák zvaný Hurvínek.

Vlak vyjíždí z Krnova zítra ráno v 7.45 hodin. Další cestující si mohou nastoupit v Bruntále, odkud motorák v 8.30 hodin vyrazí na cestu do Malé Morávky. Lidé si mohou vyzkoušet cestování na dřevěných sedadlech starého vlaku a kochat se okolní přírodou. Do Malé Morávky vlak dorazí v devět hodin. V 11.50 opět odjede do Bruntálu, kde nabere další cestující a vyjede ve 12.30 hodin zpět do Malé Morávky.

Organizátoři jízdy ji nazvali Karneval na kolejích aneb Elvis Presley jede s námi. A lidé by se skutečně měli dočkat imitátora slavné hudební hvězdy. Výhodu budou mít ti cestující, kteří přijdou v maskách, ti mají slíbeno přednostní odbavení. A nepochybně se to vyplatí, protože kapacita vlaku je omezena, je zde pouze osmačtyřicet míst k sezení.

Navštěvníkům se otevře iSchidlerova stodola

Na vlakovém nádraží v Malé Morávce si lidé mohou prohlédnout neobvyklou drezínu upravenou z osobního automobilu Warszawa 223. V deset hodin se otevřou vrata malého místního muzea, takzvané Schidlerovy stodoly. Zde také ve 14 hodin proběhne vernisáž výstavy nazvané Papírové modely ABC Františka Prášila, na níž si lidé mohou prohlédnout papírové modely vyrobené podle vzorů, které vycházely v časopise ABC.

Lidé se také mohou zúčastnit recesistických oslav Svátku práce v Karlově, průvod vyjde v deset hodin z horní části obce. Vše proběhne, jakoby se člověk vrátil o dvacet let či více do minulosti, nebudou chybět alegorické vozy, budovatelské proslovy či provolávání budovatelských hesel.

Nazpět do Bruntálu a Krnova odjíždí Hurvínek z Malé Morávky v 15.30 hodin, v Bruntále je v 16 a v Krnově v 16.45 hodin. Motorový vůz M 131.1454 alias Hurvínek má výkon 152 koní a na horskou trať do Morávky nevyjíždí poprvé. Loni v prosinci se s ním mohli svést cestující k živému betlému v Malé Morávce.

#nahled|https://g.denik.cz/75/14/20100430_motoracek_hurvinek_mala_moravka_002_denik_clanek_solo.jpg|https://g.denik.cz/75/14/20100430_motoracek_hurvinek_mala_moravka_002.jpg|Historický motorový vlak zvaný Hurvínek zítra vyjede na trať vedoucí romantickou jesenickou přírodou. O loňskou jízdu v prosinci byl mezi lidmi velký zájem.#