Řidiče čekala objížďka přes Osoblahu, aby světla a průjezdy aut nerušily pečlivě připravenou scénu. Filmařský štáb umožnil průjezd aspoň linkovým autobusům, takže cestující v nočních spojích měli nečekané zážitky.

Na cestu jim svítil nejen měsíc, ale také obří krychle na jeřábu, kterou si filmaři nasvítili noční scény.

Režisér Adam Martinec, kameraman David Hofmann a lokační Kryštof Hlůže hledají vhodné lokality pro natáčení filmu o zabíjačkových a rodinných rituálech v odlehlém pohraničí. Září 2023
Zabijačka bodovala ve Varech. Filmaři ji natočí na rodném Krnovsku

Mord vypráví příběh, který se odehrává během jednoho dne. Kameraman Mordu David Hofmann je Krnovan. Známé tváře z Krnovska se objeví také před kamerou, protože už ve svém studentském filmu Cukr a sůl v roce 2018 Martinec s Hofmannem objevili mezi místními neherci mimořádné talenty.

V celovečerním debutu režiséra Adama Martince Mord se objeví například jeho otec Karel Martinec. V Mordu si zahraje také komik a majitel ostravského Divadla Mír Albert Čuba nebo divadelní herec a režisér Janusz Klimsza.

Adam Martinec.
Martincova zabíjačka zaujala ve Varech, nadace podpoří vznik filmu Mord

Natáčení filmu Mord podpořil Moravskoslezský kraj jedním a půl milionem korun v rámci dotačního titulu na podporu audiovizuální tvorby.

„Režisér i kameraman pocházejí z našeho kraje a velmi mě těší, že si pro svůj celovečerní debut vybrali právě lokace v našem regionu. Chceme náš kraj propagovat nejen v oblasti cestovního ruchu, sportu nebo kultury, filmařina je další oblast, která na náš region může výrazně upozornit, navíc má pozitivní dopad na místní ekonomiku,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.