Ve Velké Štáhli dosáhla rozvodněná Moravice na druhý povodňový stupeň, neboli „pohotovost“. Průtoky v Moravici kulminovaly v noci z 11. na pondělí 12. února.

Moravice na měřící stanici ve Velké Štáhli dosáhla na první stupeň povodňové bdělosti už v neděli dopoledne. Vysoké průtoky v řece Moravici byly patrné od nejvyšších poloh Malé Morávky přes Dolní Moravici, Velkou Štáhli a Břidličnou a až do míst, kde se tok vlévá do přehrady Slezská Harta.

Přijímací zkoušky. Ilustrační foto.
Žáci těchto základek na Bruntálsku a Krnovsku nejlépe zvládají přijímačky

V pondělí 12. února ráno už velká voda v Moravici začala pomalu opadat. Podle varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí riziko vzestupu hladin v oblasti Jeseníků až do úterního rána, protože místy ještě budou doznívat přeháňky.

"Zataženo až oblačno, místy, postupně ojediněle přeháňky, nad 900 m smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty 8 až 11 °C, na horách 2 až 6 °C," říká předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Takový charakter počasí je typický spíš pro duben než pro únor. Meteorologická předpověď je špatná zpráva zejména pro provozovatelé vleků, kteří každoročně s jarními prázdninami očekávají zájezdy lyžařů.