Na služebnu městské policie se v pátek 24. července dostavila devětašedesátiletá žena ze Sídliště Pod Cvilínem a strážníkům oznámila, že když byla odpoledne na procházce se svou vnučkou, napadl je volně pobíhající pes.

Zvíře nejdříve skákalo na dítě a když ho babička začala bránit, tak i na ni. Po chvíli přiběhla majitelka a psa si odvedla s tím, že to je ještě štěně a nikomu neublíží.

Ženu ale mohutný pes vážně vylekal, proto neváhala, okamžitě si zjistila, jak se majitelka jmenuje a kde bydlí a protože to nebyl první případ, zašla za strážníky a žádala, aby sjednali nápravu.

Strážníci jednatřicetiletou majitelku obratem kontaktovali. Na místě zjistili, že se jedná sice o štěně, ale štěně bulmastifa, které svou výškou a váhou už teď budí značný respekt.

Přestože se pes choval ke strážníkům přátelsky, porušila jeho majitelka opakovaně městskou vyhlášku o pohybu psů na veřejném prostranství a bude proto muset vysvětlovat své kynologické metody před přestupkovou komisi Městského úřadu v Krnově.