Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mohou se pochlubit výjimečným uznáním

Břidličná - Pro nejvyšší možné ocenění, titul Škola udržitelného rozvoje prvního stupně, jela do Prahy na ministerstvo ředitelka Základní školy v Břidličné Ivana Václavíková. Za úspěchem školy stojí pedagožka Květa Děrdová.

7.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv VLP

Titul propůjčují tvůrci projektu školám, které se přičiňují o výchovu související s přírodním prostředím, výuku enviromentální. Titul lze získat pouze jednou za tři roky. „Sbíráme staré baterie, třídíme odpad, těch aktivit je mnoho. Úspěch se dostavil také díky učitelce naší školy Květě Děrdová, která cenu v Praze na ministerstvu převzala spolu se mnou,“ řekla ředitelka Ivana Václavíková. Květa Děrdová je vyučující přírodopisu a zeměpisu, je zodpovědná právě za enviromentální výuku.

Titul je oceněním dobré práce celé školy, dětí i učitelů. Vše začalo tříděním odpadů. „Snažíme se věnovat ekologické výchově, to znamená nejen programům pro žáky a sbírání surovin. Snažíme se pořádat i akce pro veřejnost, různé dílničky, na jaře chystáme jarní miniflóru,“ uvedla vyučující Květa Děrdová. Veškeré tyto aktivity se do projektu počítají, podle nich určuje ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Česká komise UNESCO a vyhlašovatel, jímž je Klub ekologické výchovy, s. r. o. vítěze ekologického snažení.

„Nyní dobudováváme dřevostezku, budujeme altán. Škola tak pomáhá s osvětou v oblasti ekologie nejen dětem z Břidličné, ale i z okolních obcí,“ informovala Květa Děrdová. Do školy jezdí dětí z Malé a Velké Štáhle, Arnoltic, Ryžoviště či Vajglova. Ekologickou výchovu se snaží zapojit škola do všech předmětů, aby aktivity pronikly dětem do krve a staly se pro ně běžnou normou.

Mezi sdružení klubu ekologické výchovy se škola v Břidličné přihlásila zhruba před rokem. Klub sdružuje základní i střední školy, které se zabývají ekologickou výchovou. V projektu je zaregistrováno 238 škol, o titul se ucházelo 62 škol.

„Jednou za tři roky škola pošle prezentaci dokladující její činnost. Dotazník tvůrci projektu vyhodnotí a ocení ty nejlepší,“ doplnila Květa Děrdová. A nejlepší letos jsou právě v Břidličné. Pokud si chce škola ocenění uchovat i po třech letech, musí pokračovat v dobře rozjeté práci. Jinak významné ocenění propůjčí organizátoři někomu jinému.

Autor: Karel Janeček

7.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ve středu budou stávkovat praktičtí lékaři a lékárny.
11

Chystáte se ve středu ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2017 udělované v Arcibiskupském paláci

Lesní bar získal cenu kraje

Vocelka děkoval Aulehlovi

Vernisáž otevřela výstavu fotografií Tomáše Vocelky. Tento krnovský rodák stál u počátků Regionu. Obdivuje práci krnovského fotografa Gustava Aulehly.

POZNÁMKA FIDELA KUBY: Co je to zázrak?

Polští a čeští katolíci hledají důvody k modlitbě i v historii. Sledují hlavně výročí zázraků.

Proč Krnovsko potřebuje přehradu, a Olomouc ne?

Ministr zemědělství Marian Jurečka vysvětlil, proč lze Olomouc chránit před povodněmi i bez přehrady, zatímco Krnovsko a Opavsko se bez heřminovské přehrady neobejdou.

Studenti viděli, jak se bojovalo proti totalitě

Totalitní režim? Krnovským gymnazistům ho přiblížil film o Petru Strnadelovi, který natočili jejich spolužáci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení