VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Módní návrhářka Alena Wilson na plese

Součástí městského plesu v Bruntále se během uplynulých let stalo i představení osobností, na které může být Bruntál pyšný.

13.2.2016
SDÍLEJ:

Rodačka z Bruntálu Alena Wilson (na snímku stojící vpravo) se věnuje módnímu návrhářství, vybudovala si vlastní módní značku. S modely Aleny Wilson i se samotnou návrhářkou se seznámí návštěvníci městského plesu v Bruntále.Foto: archiv Aleny Wilson

Tak například v roce 2013 u příležitosti osmistého výročí založení města bylo vyhlášeno jedenáct osobností, mezi nimiž si přišel převzít cenu například i významný divadelní režisér Vladimír Morávek. Bruntálský ples moderovala místní rodačka Michaela Ochotská, která svého času moderovala Televizní noviny na Nově.

Letos bude na programu plesu módní přehlídka, na níž návštěvníci uvidí modely, které pochází z dílny pražské módní návrhářky Aleny Wilson, jež se narodila v Bruntále.

„Modely na tuto přehlídku jsem vybírala tak, aby se tematicky dotýkaly společenských událostí. Předvedu hlavně kolekci malých černých koktejlek a také velkých večerních rób," prozradila Alena Wilson, nač se mohou lidé na plese těšit.

Aby byla přehlídka perfektní, k tomu přispějí i mnohé ženy v Bruntále, nejen jako vizážistky či kadeřnice, ale i jako modelky. Alena Wilson pro přehlídky ráda používá „normální" ženy, pro které jsou i její modely určeny.

Pokud se někomu šaty na plese zalíbí, může si je objednat. „Já pro klientky šiju šaty na míru, takže ty modely, které na přehlídce budou, jsou vzorky, které používám hlavně na módní přehlídky a jiné prezentace. Pokud bude mít někdo o šaty zájem, není problém se s námi domluvit na jejich ušití," řekla Alena Wilson.

Za dobu svého působení spolupracovala s mnoha známými osobnostmi. Mezi ně například patří herečka Adéla Gondíková, herečka Dáda Patrasová, zpěvačka Tereza Mátlová, herečka Světlana Nálepková, Yveta Blanarovičová, Linda Finková či moderátorka Kateřina Kristelová.

Alena Wilson: Prožila jsem tady krásné dětství

Alena Wilson

Její profesní život se zprvu ubíral jiným směrem, bruntálská rodačka Alena Wilson (narozená jako Románková) po studiu ekonomie a zahraničního obchodu pracovala jako manažerka v několika firmách a v reklamní agentuře v Praze, kde také poznala svého manžela, Američana.

Od mládí ji ale přitahoval módní design, sama si navrhovala šaty. Rozhodnutí, které změnilo její profesní dráhu, přišlo na jednom večírku, kde zaujala přítomné dámy svými šaty. Po mateřské se proto už nevrátila do původního zaměstnání, ale založila si v Praze vlastní salon s módní značkou Alena Wilson.

Kdo bude v Bruntále předvádět vaše modely? Budou to ženy místní, anebo si modelky přivezete?

Mě inspirují reálné ženy. Ne ty, co vídáme upraveny grafickým programem na obálkách různých časopisů, ale ženy, které každý den potkávám ve svém životě. Jejich krása a jejich křivky. Takže na specifické přehlídky dělám dva druhy castingu. Jeden pro profi modelky, které však musí mít zdravou velikost – na přehlídky šiju modely ve velikosti 38 – a další casting pro „normální" ženy.

Ten jsem absolvovala i v Bruntále a vybrané modely budou tedy i mimo modelky předvádět učitelka, kadeřnice, manažerk atd. To vše však znamená daleko větší přípravu, protože tyto ženy se musí do přehlídky naučit v modelech chodit, překonat nervozitu a prezentovat mé modely přirozeně a sebevědomě. Být modelkou totiž opravdu není jednoduché.

Já jsem si vybrala šest reálných žen přímo z Bruntálu. Každá předvede jeden, maximálně dva modely. Zbytek budou předvádět profi modelky. Myslím, že se má bruntálský ples na co těšit, chtěla jsem připravit něco speciálního. Je pro mě ctí, že mě pořadatelé plesu v čele s Alenou Pajkošovou pozvali, a já tak mohu svou práci předvést ve svém rodném městě.

Co je dříve, žena nebo model? Tedy: navrhujete pro konkrétní ženu model k její osobnosti, anebo jsou nejprve šaty, které pak hledají svou novou majitelku?

Pro mě je vždy na prvním místě žena. Ta by měla nosit šaty a ne šaty ji. Proto pro individuální klientky navrhuji oblečení až po té, co se osobně seznámíme, probereme společně představy, pobavíme se o typu její postavy a jaký střih ji bude nejvíce sedět a pak teprve dělám samotný návrh.

Ve svých celkových kolekcích se pak zase snažím navrhovat velmi komplexní a propracované střihy, které sedí různým typům postav.

Je něco v návrhářství oděvů, co je vaše srdeční záležitost? Tedy jestli navrhujete nejraději šaty, nebo halenky, či kostýmy atd.?

Musím říct, že velká odměna je pro mne, když navrhuji velké večerní róby. Tady, se může každý návrhář opravdu „vyřádit" a fantazii se meze nekladou. Ale všeobecně miluju navrhovat jakékoliv elegantní oblečení. Nejvíce mě baví promýšlet komplikované střihy, detaily, prvky, které z mého oblečení učiní originální kousky.

Co vás baví víc, hledání nápadu, když se šaty rodí v hlavě, anebo jejich šití či pak finální zkoušení? Dá se říct, kam chodí módní návrhář pro nápady?

Každý krok tohoto procesu, který jste řekl, je něčím zajímavý. Návrhářství není jednoduchý byznys, a tak vymýšlení nápadu, šití se švadlenami, finální modely, to vše je třešnička na dortu, odměna, protože vše ostatní – tedy budování vlastní značky, budovaní klientely a celého zázemí – je veliká dřina.

Konkurence je veliká, a proto, je důležité vše dělat naplno a nikdy nepolevit v kvalitě práce.

Co máte radši či čemu dáváte přednost, klasice nebo extravaganci, která dráždí a provokuje? A co mají radši vaše zákaznice či co víc vyžadují? Chtějí zaujmout ale neprovokovat, anebo naopak upoutat za každou cenu?

Já mam nejraději, když model něčím zaujme, když se něčím odlišuje od ostatních. Žena nemusí mít velký výstřih nebo rozparek, aby byla sexy. Mám ráda eleganci s mírným náznakem provokace. Mé klientky jsou velmi rozdílné, takže každá má úplně jinou představu o tom, jak by měla vypadat.

Kolik času uplyne od nápadu, myšlenky či objednávky až k finále, kdy si žena obléká hotový model?

Pokud si chce u mne klientka objednat individuální návrh, tak celý proces trvá kolem tří týdnů. Od první schůzky po finální model. Vždy však záleží na naplnění naší kapacity, a i když spolupracuji s více švadlenami, už se nám párkrát stalo, že jsme museli na měsíc uzavřít objednávky.

Takže doporučuji nenechávat objednání šatů na poslední chvíli.

Vystudovala jste ekonomii a zahraniční obchod, pak pracovala jako manažerka a také v reklamní agentuře. Pak jste opustila tuto profesi, začala navrhovat šaty a váš koníček se stal povoláním. Nelitujete toho, že jste nešla rovnou studovat módní návrhářství a nevěnovala se tomuto už od začátku?

Musím říct, že toho opravdu nelituji. Každá cesta má své výhody a nevýhody. Pro mě jsou studium ekonomie a následné dlouholeté zkušenosti velkou výhodou v budování vlastního byznysu. To je to, co mnohým návrhářům chybí, a i když jsou někteří neuvěřitelně talentovaní, nikdy o nich neuslyšíme, protože neví, jak se prosadit, a to je v dnešní době velmi důležité.

Takže já beru věci tak, jak jdou, a dokážu se velmi rychle učit. Stoprocentní zapojení je nejdůležitější a nikdy není pozdě začít dělat cokoliv si člověk umane. Také musím zmínit, že mám obrovskou výhodu v tom, že za mnou stojí a podporuje mě v mých aktivitách můj manžel.

Bez něj bych to s dvěma dětmi jen těžko mohla zvládnout. A za to mu velmi děkuji.

Jak vzpomínáte na Bruntál? Jak často sem jezdíte?

Na Bruntál mám skvělé vzpomínky. Prožila jsem tu krásné dětství a to také hlavně kvůli svým úžasným rodičům. Ráda se sem vracím. Jezdíme sem poměrně často, protože naše děti vyžadují pravidelné návštěvy babičky a dědy.

Alena Wilson (rozená Románková)Věk: 38 let
Místo narození: Bruntál
Bydliště: Praha
Vzdělání: ekonomie a zahraniční obchod na Evropském polytechnickém institutu v Uherském Hradišti, titul MBA na vysoké škole BIBS (Brno International Business School)
Povolání: módní návrhářka, majitelka módního salonu a módní značky Alena Wilson
Rodina: manžel Brian je ekonom, děti Charlotte (7) a Richard (5)
Záliby: sport, běh, jízda na koni

Autor: Dalibor Otáhal

13.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Ostatní úředníci 23 000 Kč

Ostatní úředníci jinde neuvedení Úředník referenta státní správy lesů a státního dozoru v lesích a myslivosti, oddělení ekologie krajiny a zemědělství. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Oznámení o vyhlášení výběrového řízení, , Město Bruntál vyhlašuje v souladu se zákonem č. 312/2002 Sb., o úřednících územních, samosprávních celků, výběrové řízení na místo:, , , Úředníka/ce - referenta/ky státní správy lesů a státního dozoru v lesích a myslivosti, oddělení ekologie krajiny a zemědělství, , odboru životního prostředí, silničního hospodářství a zemědělství , , , , na dobu: neurčitou, s místem výkonu práce: Bruntál, zařazení v platové třídě: 10., , Předpoklady pro vznik pracovního poměru:, , Úředníkem se může stát fyzická osoba, která:, - je státním občanem České republiky, popřípadě fyzická osoba, která je cizím státním občanem a má České republice trvalý pobyt, - dosáhla věku 18 let, - je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná, ovládá jednací jazyk, , Další požadavky:, - VŠ v bakalářském studijním programu lesnického směru nebo jiného směru přírodovědného, veterinárního, zemědělského nebo právnického , - zkouška z myslivosti, pokud není absolventem VŠ lesnické, - orientace v zákoně o myslivosti a rybářství , - uživatelská znalost práce na PC, - samostatnost, komunikativnost, preciznost, zodpovědnost, - odborná způsobilost podle zák. č. 312/2002 Sb. výhodou, - praxe při výkonu práva myslivosti výhodou, - ŘP sk. B výhodou , , , Charakteristika vykonávané pozice: , - výkon přenesené působnosti na úseku státní správy myslivosti podle zákona č. 449/2001 Sb., - výkon přenesené působnosti na úseku státní správy rybářství podle zákona č. 99/2004 Sb., , Nabízíme:, Pružnou pracovní dobu, 5 dnů sick days, 5 týdnů dovolené a další benefity., , Písemná přihláška uchazeče musí obsahovat tyto náležitosti:, - jméno, příjmení a titul uchazeče, - datum a místo narození uchazeče, - státní příslušnost uchazeče, - místo trvalého pobytu uchazeče, - číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana, - datum a podpis uchazeče, , K přihlášce je nutno doložit tyto doklady:, - životopis, ve kterém se uvedou údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech týkajících se správních činností, - výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem; pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením , - ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, - souhlas se zpracováním osobních údajů v rámci evidence uchazečů o zaměstnání, , Písemnou přihlášku lze podat:, ve lhůtě do 13. 04. 2018 na podatelně Městského úřadu Bruntál, Nádražní 20, 792 01 Bruntál nebo ji odeslat na adresu: Městský úřad Bruntál, sekretariát tajemníka, Nádražní 20, 792 01 BRUNTÁL, , , Vyhlašovatel výběrového řízení si vyhrazuje právo zrušit výběrové řízení bez udání důvodu., Z : 9.3.2018. Pracoviště: Město bruntál, Nádražní, č.p. 994, 792 01 Bruntál 1. Informace: Podatelna, +420 554 706 111.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 360 Kč

Úředníci jinde neuvedení Referent odboru výstavby a životního prostředí. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Vrbno pod Pradědem, Požadavky: splnění povinnosti dle § 7 odst. 5 a předpokladů daných v § 4 zákona, č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků, Požadavky na vzdělání: SŠ s maturitou/VŠ, Předpokládaný nástup: duben 2018 nebo dohodou, Další požadavky:, • Vzdělání ve stavebnictví, praxe ve státní a veřejné správě, zkouška zvláštní odborné způsobilosti výhodou, • odpovědnost, důslednost při dodržování právních předpisů, vysoké pracovní nasazení, • komunikační a organizační schopnosti, flexibilita, schopnost práce pod tlakem, rozhodnost, • schopnost pracovat v týmu, ochota dalšího vzdělávání, • velmi dobrá uživatelská práce na PC, • nekuřácké pracoviště, • řidičský průkaz skupiny B, Nabízíme:, • 5 týdnů dovolené, 3 dny sick days, příspěvek na stravování a další benefity, Přihláška dle § 7 odst. 4 zákona 312/2002 Sb. musí obsahovat tyto náležitosti:, • jméno, příjmení, titul uchazeče, • datum a místo narození uchazeče, • státní příslušnost uchazeče, • místo trvalého pobytu uchazeče, • číslo občanského průkazu uchazeče, • datum a podpis uchazeče, K přihlášce se připojí tyto doklady:, • životopis s uvedením dosavadních zaměstnání a odborných znalostí a dovedností, • výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce – lze doložit při jednání výběrové komise, • čestné prohlášení, že proti uchazeči není v době konání konkurzního řízení vedeno žádné trestní řízení, • ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, • motivační dopis, Místo, adresa a způsob podání přihlášky:, • poštou nebo osobně na podatelně úřadu v zalepené obálce označené „Referent - VaŽP“, adresa MÚ Vrbno pod Pradědem, Nádražní 389, 793 26 Vrbno pod Pradědem, Termín doručení přihlášky: 3. 4. 2018 do 14:00 hodin, Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného uchazeče a výběrové řízení kdykoli bez udání důvodů zrušit. Rozhodnutí výběrové komise bude uchazečům oznámeno písemně. Uchazeč nese náklady, které mu účastí ve výběrovém řízení vznikly (§9 odst. 6 zák. č. 312/2002 sb.). Podáním přihlášky uchazeč souhlasí s tím, že zadavatel bude pro potřeby výběrového řízení nakládat s jeho osobními údaji., Z : 14.3.2018. Pracoviště: Město vrbno pod pradědem, Nádražní, č.p. 389, 793 26 Vrbno pod Pradědem. Informace: Miroslav Adámek, +420 554 795 101.

Výroba - Výroba Mistr ve výrobě 25 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci ve strojírenství Mistr strojírenské výroby. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Ing. jan bacho - provozovna dívčí hrad, 793 99 Osoblaha. Informace: , .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 95 Kč

Obsluha zařízení na hutní zpracování kovů (obsluha pecí a konvertorů) Hutník neželezných kovů - valcíř kovů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 95 kč, mzda max. 105 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Břidličná, Bruntálská 167, Obsluha strojního zařízení - tavících pecí, práce s tekutým kovem, válcovací stroje., Požadujeme - vyučen v oboru (technický obor) nebo praxe na strojním zařízení, kurz jeřáb, vazač, vítán, nepřetržitý provoz., Hlásit se u Mgr. Škrkoňové - tel. č. 554 222 646, Z : 9.5.2017 A : 12.6.2017 A : 19.7.2017, A : 4.9.2017 A : 27.9.2017 A : 9.10.2017, A : 6.11.2017 A : 5.1.2018. Pracoviště: Al invest břidličná, a.s., Bruntálská, č.p. 167, 793 51 Břidličná. Informace: Ivana Škrkoňová, +420 554 222 646.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jmenuji se Sofie Bartusková, narodila jsem se 15. března 2018, při narození jsem vážila 3630gramů a měřila 48 centimetrů. Rodiče Ivana a Jiří ze Stěbořic u Opavy.
4

Děti narozené v krnovské nemocnici

Ilustrační foto

Na extrémní noční pochody dnes vyrazí u nás i v Polsku

Velikonoce na zámku se soutěží Bruntálská kraslice

Tradiční velikonoční jarmark na zámku v Bruntále proběhne v sobotu 24. března od 9 do 15 hodin.

Přecházíme na letní čas. Má změna ještě odůvodnění?

O víkendu bude potřeba přeřídit všechna zařízení, která to nedělají automaticky. Co na skokovou změnu času, jež byla svého času zavedena kvůli úsporám na elektřině, říkají energetici a jak ji vnímají lékaři?

V Bruntále vzpomenou na Masaryka

Milovníkům historie je určena komentovaná vycházka v Bruntále k bývalému výletnímu místu Mexiku. Zajímavosti o této části města lidem povypráví Pavel Rapušák.

AKTUALIZOVÁNO

Policisty pózující s omilostněným vrahem prošetřuje odbor vnitřní kontroly

Úžas, zděšení, nevole. Takové jsou nejčastější reakce na snímek, který koluje po sociálních sítích. Jsou na něm zachyceni tři ostravští policisté pózující s omilostněným vrahem Jiřím Kajínkem. Okolnosti prošetřuje odbor vnitřní kontroly moravskoslezské policie.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT