Leteckomodelářskou show se koná už posedmnácté v řadě díky doktorovi Pavlu Vinglárkovi, který zapůjčil plochu letiště. Létá se na polním letišti Moravský Beroun Stará Libavá s asfaltovou plochou o velikosti patnáct krát devět set metrů. Letecká show potrvá v sobotu od 9 do zhruba 18 hodin a pro občerstvení publika jsou připraveny přímo na letišti uzeniny, grilované speciality, cukrovinkyi veškeré nápoje.

„Létat se bude samozřejmě nejen letadly všech kategorií, ale i modely vrtulníků. Létá vše, co má křídla či se udrží ve vzduchu jiným způsobem," řekla Lenka Havelková, předsedkyně Leteckomodelářského klubu Dvorce, s tím, že parkování pro návštěvníky zůstává zdarma, dospělí zaplatí za show dvacet korun, děti se mohou dívat zdarma. A že je na co se koukat: když proletí divákům nad hlavou třeba takový půlmetrový nebo větší model, je to opravdu zajímavý pocit.

„Akce je pořádána pod záštitou města Moravský Beroun, obce Dvorce, pekařství Keclík Bílčice a Řeznictví Vysloužil," doplnila předsedkyně Havelková.