Třicet modelářů z celé republiky přijelo o uplynulém víkendu do Krnova na první ročník soutěže maket a polomaket větroňů nazvanou Krnovský triangl. Závody byly uspořádány po vzoru velkého plachtění.

Závodů se zúčastnilo kromě skutečných mistrů modelářů také několik mladých soutěžících. Ty přilákala soutěž zejména proto, že se nemusí létat s příliš drahými modely. „Základem je jednoduchost a dostupnost pro běžného modeláře, který nechce investovat velké peníze do drahých GPS systémů. Už i cena kompozitových modelů je pro mladé velká finanční zátěž,“ řekl Miroslav Hlaváček, ředitel soutěže.

Pravidla Krnovského trianglu se odvíjejí od mezinárodních pravidel. Každý z pilotů měl za pomoci motorového modelu letadla vytažen soutěžní model do výšky tři sta metrů. Poté musel třikrát obletět trojúhelníkovou trať, a to v co nejrychlejším čase. Pokud model ztratil potřebnou výšku, tak bylo nutno s modelem opět vystoupat. To už musel zvládnout každý z modelářů sám za využití proudů.

Většina ze soutěžních modelů měla rozpětí přes tři metry a diváci, kterých přišlo na letiště během dvou dní několik set, mohli vidět makety přímo v akci. Organizátoři si připravili pro návštěvníky překvapení, leteckou akrobatickou show. Ta zaujala opravdu všechny kluky, tatínky, dědečky a příznivce leteckého modelářství, mezi nimiž nechybí ani ženy. Na sluníčku se soutěž odvíjela pomalu. Chvílemi bylo ve vzduchu několik maket najednou, protože si každý z pilotů určil dobu svého startu.