Abyste nezmeškali, přijďte podpořit modeláře raději už zrána, akce naplno vypukne v devět hodin dopoledne. Na letištní plochu se vejdou všichni, zahrnuje asfaltovou plochu o rozměrech patnáct krát devět set metrů.

„Létá vše, co má křídla. Přivítáme zvláštnosti, raritní stroje i kolegy s vrtulníky. Pokud to počasí dovolí, přiletí také ultralehké letadlo a rogalo,“ řekla předsedkyně pořadatelského klubu Lenka Havelková. Jak sdělila, každý se k setkání modelářů musí dopravit na vlastní náklady, parkování na ploše letiště není žádným problémem, tak jako občerstvení.

Myslí se na hladovce i žíznivce, připraveny jsou pivo, káva, limonáda, čaj i uzenina na grilu. Zájemci o bližší informace se mohu tázat na podrobnosti Lenky Havelkové na telefonu 774 877 264 nebo e-mailu lenule60@seznam.cz. Případné informace podá rovněž Jiří Řípa na telefonu 737 140 354.

„Akce se koná pod záštitou města Moravský Beroun, obce Dvorce, řeznictví Vysloužil, zvláštní poděkování patří manželům Maškovým za laskavé zapůjčení plochy letiště,“ vyzdvihla pořadatelka. Akce by měla trvat do osmnácté hodiny.