Příběh se šťastným koncem začal v neděli kolem čtvrté hodiny ranní telefonátem na linku 158, ve kterém neznámá žena prosila o pomoc.

„Uvedla, že je na pokraji sil někde venku v okolí kostela v Leskovci nad Moravicí,“ popsala nezvyklé hlášení bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Operační důstojník ihned vyslal do Leskovce hlídku hornobenešovských policistů, která začala propátrávat okolí kostela, a zavolal zpátky mladé ženě. Telefon zvedla z posledních sil, jediné, co ze sebe dostala, bylo, že je jí velká zima, hrozně fouká a je za nějakými domky.

Popis místa to byl sice velmi chabý, ale aspoň nějaká nitka, jíž se mohli policisté chytit. Během několika minut ženu našli. Ležela na louce v hlubokém sněhu poblíž přehrady Slezská Harta, byla těžce podchlazená a už vůbec nekomunikovala.

Lékař záchranné služby, který právě dorazil, zabalil dvacetiletou dívku do termofólie a uložil do vakuových nosítek.

„Policisté spolu s pracovníkem rychlé záchranné služby nesli podchlazenou ženu hlubokým sněhem k sanitě, která vzhledem k velkému množství sněhu parkovala asi dvě stě metrů daleko, a pokračovali v jejím ošetření,“ doplnila obrázek brzkého nedělního rána mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková.

Řádně promrzlá dívka uvedla jako důvod nočního toulání neodkladnou návštěvu svého otce, o kterého měla starost, protože se jí neozýval. Policisté po krátkém pátrání otce nalezli živého a zdravého v jeho přechodném bydlišti.