„Ze statistik je zřejmé, že na Osoblažsku je procentuálně nejméně naočkovaných lidí v rámci kraje i republiky. Je možné, že řada obyvatel nemusí mít přístup k internetu, případně má potíž s dopravou do očkovacího centra. Proto zde po dohodě s vedením Moravskoslezského kraje vysíláme náš mobilní očkovací tým. Naočkovat by měl zvládnout za jediný den několik set zájemců. V případě potřeby akci zopakujeme,“ uvedl ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec.

Červenec 2021: Pradědova galerie u Halouzků leží v Jiříkově, kousek od hranice mezi Olomouckým a Moravskoslezským krajem.
Do Pradědovy galerie v Jiříkově míří davy. Fascinující svět stvořil rekordman

Všichni zájemci, kteří na náměstí do Osoblahy přijdou, se na místě zaevidují u administrátorů a následně budou naočkováni. „Zájemce budeme očkovat jednodávkovou vakcínou Janssen. Připravena pro ně bude i odpočinková zóna,“ pokračoval ředitel nemocnice.

Zdravotníci s sebou do Osoblahy povezou pro případné zájemce také dvoudávkovou vakcínu Pfitzer, u které je ale nutno po třech týdnech absolvovat přeočkování.

Krnovská nemocnice předem děkuje starostům obcí Osoblažska, že o možnosti očkování budou prostřednictvím webu a obecního rozhlasu informovat místní obyvatele.