Kdo nebyl v životě na letním táboře, ten o hodně přišel. Nepoznal ani nové kamarády, hry a zábavu, neprožíval společná dobrodružství se svými vrstevníky. Takovéto obavy nemusí mít děti, které celý tento srpnový týden prožívaly společně na farním táboře v Malé Morávce.

Stany si rozložili mladí táborníci v zahradě morávecké fary a oporou i zdrojem zábavy jim byly nápady vedoucích, sdružených okolo faráře Marka Žukowského.

Ve znamení her

Farář již zorganizoval několik desítek táborů, víkendových setkání a zájezdů, za což mu děti, a že jich bylo za tu dobu pár stovek, mohou být vděčné. V zahradě morávecké fary v pátek 14. srpna narazil Deník na sourozence Stojospalovy z Dolní Moravice.

„Farního tábora se ráda účastním každý rok," řekla rýmařovská studentka Kristýna Stojospalová, a hned se zapojila do hry, jejímž cílem bylo nechat se nakrmit kamarády se zavázanýma očima jogurtem.

Mezi táborníky nechyběla mluvčí morávecké řezbářské školičky Hana Drábková. „V sobotu slavím svátek. Na táboře se mi líbila asi nejvíce lesní hra, při které jsme museli hledat a poté spojovat provázky. Kdo měl nejdelší provázek, ten vyhrál," uvedla Hana Drábková, která si nemohla vynachválit spaní ve stanu a pod širákem ve farní zahradě.

Dětem nevadilo ani všudypřítomné vedro, jen se těšily na večerní táborový oheň a na opékání.

Sedm divů světa

Děti si mohly užívat opět letos tábora zejména díky faráři Marku Žukowskému a několika jeho spolupracovníkům. Jak je jeho dobrým zvykem, byl to letos druhý tábor, který organizoval.

První letošní červencový si užívali mladí lidé v Mostech u Jablunkova. „Většina dětí byla tento týden v Malé Morávce z okolních farností. Přidali se mladí z Oderska. Letošní tábor se nesl v duchu Sedmi divů světa," uvedl Marek Žukowski.