Slavná textilní a varhanářská historie, stavby Leopolda Bauera, poutní kostel na Cvilíně, filmový festival KRRR!, Kofola, osoblažská úzkokolejka, titul Město stromů z roku 2008. Tak představila Michaela Petrečková Krnov před porotci soutěže Region Regina na veletrhu cestovního ruchu GO a Region Tour v Brně.

Michaela je studentkou třetího ročníku Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu, narodila se a žije v Krnově. Součástí soutěže byla také ochutnávka regionálního jídla. Michaela zvolila starý rodinný recept úpravy červené řepy s kozím sýrem, který vylepšila speciální marinádou a piniovými oříšky.

Celostátní soutěže pro studenty jsou součástí doprovodného programu veletrhu. „Soutěž Region Regina je určená pro dívky a má čtyři disciplíny, které jsou zaměřené na prezentaci vybraného regionu či města, kdy mají za úkol v limitovaném čase originálním způsobem představit historické i současné zajímavosti, osobnosti či turistické atraktivity vybraného místa,“ uvedla Ellen Páclová, pedagožka krnovské SOŠ dopravy a cestovního ruchu.

„Z úspěchu naší studentky máme velkou radost, Michaela mezi osmi soupeřkami opravdu zazářila. Krnov má turistům rozhodně co nabídnout a věříme, že mnohé účastníky veletrhu neobvyklá propagace města oslovila a přiláká je k návštěvě,“ dodala Ellen Páclová a s tím, že na veletrhu měli úspěch i další studenti školy.

„V soutěži Profi Go, která je určená budoucím profesionálům a průvodcům v cestovním ruchu, získal první místo Adam Kachyňa a tříčlenný tým ve složení Markéta Tomečková, Tereza Kubinová a Lucie Koláčková získal třetí místo za svůj pětidenní zájezd pro singl turisty s názvem Nejen na kole kolem Olomouce,“ pochválila studentky pedagožka.