Malá Morávka chystá na sobotu 22. července celodenní program pro širokou veřejnost. Karlovský maraton proběhne v areálu tábořiště v Karlově pod Pradědem. Začíná v 10 hodin turnajem v pétanque, v 11 hodin startuje závod dětí na odrážedlech. V pravé poledne začíná exhibice v jízdě na kolečkových bruslích spojená s výukou pod vedením instruktorů.

Ve 14 hodin je start Karlovského maratonu, veřejné štafety na maratonské vzdálenosti 42,195 km. Účastníci akce zdolávají maraton štafetovým způsobem, přičemž mohou použít koloběžky, kola i kolečkové brusle. Organizátoři doufají, že se podaří překonat čas 1:46:08,32, dosavadní rekord z roku 2015.

V 15 hodin začíná Mistrovství Malé Morávky ve vaření kotlíkového guláše. Veřejná ochutnávka a hodnocení je na programu od 18.30 hodin. Chystají se i soutěže na koloběžkách a v malování na asfalt. Pak až do půlnoci bude hrát skupina Modulor.

„Rád bych pozval aktivní spoluobčany i prázdninové návštěvníky,“ vzkázal Ondřej Holub, starosta Malé Morávky. „Do maratonské štafety se může zapojit úplně každý. Držíme se olympijského hesla, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Akci připravujeme jako rodinnou a na čerstvém vzduchu,“ dodal starosta s tím, že Malá Morávka a Karlov jsou podle klimatických měření oblast, která dlouhodobě vykazuje nejčistší vzduch ve střední Evropě.