Letecký provoz zde byl přerušen v souvislosti s výstavbou Slezské Harty před více než deseti lety. Obnovení letiště Razová oznámí v neděli 7. září velká akrobatická show.

„Developerská společnost, která připravila velkorysý projekt výstavby na březích Slezské Harty, počítá v rámci podpoření turistického ruchu také s obnovením letiště v Razové. Počítá se zde s plochou pro přistávání malých letadel a airbusů, které mají kapacitu řádově kolem deseti míst.

Najednou bude moci na letišti operovat kolem padesáti letadel této velikosti. V plném provozu bude razovské letiště až příští rok, ale už nyní v souvislosti s oslavami 720 let od založení obce Razová poslouží pro předvedení akrobatické show v podání mistrů světa,“ uvedl hlavní organizátor Jiří Piskoř ze společnosti Misgurnus.

Na nedělní letecký den mohou přijít celé rodiny, protože na hřiště v Razové už v poledne začíná bohatý program vystoupením zpěvačky Heidi Janků pro děti. Na milovníky tvrdší muziky čeká ve 14.30 hodin kapka nostalgie v podobě hardrockové legendy Turbo.

Letecká show bude viditelná z velké dálky, ale její koncepce byla připravena tak, aby nejlepší výhled na odvážné kousky pilotů měli právě diváci na hřišti. Letecký program začíná v 16.30 hodin a potrvá minimálně hodinu a půl.

„Do Razové na tuto akci přiletí ultralighty z celé republiky, desítky parašutistů zde předvedou různé techniky seskoku, ale zlatým hřebem bude především vítězný tým pilotů z prestižní soutěže Red Bull Air. V Razové se představí piloti, kteří jsou držiteli titulu mistra světa v akrobatických leteckých disciplínách,“ dodal Jiří Piskoř.