Přibližně stočlenný peloton se během šesté etapy zastavil ve Vrbně pod Pradědem na krátký oddech a malé občerstvení. Cyklisty přivítali představitelé města v čele se starostou Petrem Kopíncem. Pohmožděný obličej Josefa Zimovčáka připomenul, že jízda na vysokém kole obnáší také pády z výšky.

Cílem jeho akce Na kole dětem je získat peníze na pomoc onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. O úspěšném spojení charity s cyklistikou svědčí to, že během předchozích devíti ročníků se podařilo pro nemocné děti získat bezmála 13 milionů korun.

„Demonstrujeme to, že život skutečně není jednoduchý. Ten projekt není nalajnovaný. Je skutečný, je živýa dokáže rozšiřovat myšlenku, že pomáhat je radost,“ vyjádřil se Josef Zimovčák.

„Já nevím, co může být v životě ještě horšího, než když vám těžce onemocní dítě. Pomoci rodině, která se snaží, aby se díte uzdravilo, je to nekrásnější, co můžeme v životě dělat,“ doplnil Josefa Zimovčáka známý lékař profesor Jan Pirkl, který se společně se svým kolegou profesorem Pavlem Pafkem účastní letošní cyklotour. Také jména podporovatelů garantují serioznost fondu.

Josef Zimovčák dorazil do Vrbna se svým pelotonem, ale také s podřeným obličejem a podlitinami. Pády z vysokého kola jsou obzvlášť bolestné.Josef Zimovčák dorazil do Vrbna se svým pelotonem, ale také s podřeným obličejem a podlitinami. Pády z vysokého kola jsou obzvlášť bolestné.Autor: Ladislav Olejníček

Z Vrbna pod Pradědem se celý peloton vydal přes Bruntál, Leskovec a Opavu do Ostravy, kde je cíl šesté etapy.

Josef Zimovčák ale bohužel v pelotonu chyběl. Před několika dny utrpěl ošklivý pád z vysokého kola, takže jeho zdravotní stav mu zatím nedovoluje příliš rizikovou a náročnou jízdu. Počítá s tím, že do vysokého sedla se opět vyšvihne až v následující sedmé etapě.

LADISLAV OLEJNÍČEK