Tématu parkování jsme se věnovali nedávno v článku Líní řidiči pustoší trávníky. Naši čtenáři reagovali a ptali se, co dělají města pro to, aby řidiči měli kde parkovat. Máme pro ně dobrou zprávu z Bruntálu: město se snaží situaci s nedostatkem míst k parkování postupně řešit, čerstvě přibyla nová parkovací místa na sídlišti Dolní.

„Obyvatelé zde mají k dispozici další nové parkoviště. Na plochu za restaurací V Zatáčce se vejde 33 aut. Město do výstavby parkoviště investovalo přes tři miliony korun,“ informovala mluvčí bruntálské radnice Zuzana Pršalová.

Budování parkoviště se neobešlo bez komplikací, na místě se totiž nachází nezmapované historické vodovodní systémy a podzemní sběrné studny. Bylo také nutné nahradit již nevyhovující kanalizační jímku. Parkoviště je osvětlené a vybavené datovými kabely.

A mají přibývat další parkoviště. „Město letos plánuje investovat dalších pět miliónů korun do plochy na severní straně Petrina. Zde bude vybudováno parkoviště s kapacitou 50 míst. Další nová parkovací místa jsou v plánu také v Uhlířské ulici naproti Sagapu,“ doplnila mluvčí.

Krnovský hřbitov.
Oprava hřbitova brzy začne