Monika Vaculíková se může pyšnit i dalším titulem Miss Deník, který jí v hlasování přiřkli čtenáři Bruntálského a krnovského deníku. V soutěži zápolily dívky z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Do finále, které proběhlo v divadle v Bruntále, se probojovalo šestnáct děvčat. Titul 1. vicemiss porota udělila Dominice Hužvárové z ČR, šerpu pro 2. vicemiss vybojovala temperamentní Dalma Jagadics z Maďarska. Bruntálské divadlo při vyhlášení výsledků explodovalo nadšením, Monika Vaculíková je totiž právě z Bruntálu. S převahou zvítězila i u čtenářů Bruntálského a krnovského deníku, ti ji zvolili za Miss Deník osmdesáti osmi procenty všech došlých hlasů.

„Doufám, že mi vítězství v soutěži Superkrás přinese nové zkušenosti, nové přátele a dobré kontakty,“ řekla Monika Vaculíková. Za sebou má už účast v jiných soutěžích, v Dívce roku 2006 skončila třetí, v Miss Reneta 2007 byla druhá. Se zákulisní řevnivostí mezi děvčaty se při soutěži zatím nesetkala a velkou pohodu a zázemí jí poskytli její rodiče a blízcí.

K dalším uděleným titulům patřila Miss Sympatie, kterou se stala Češka Miroslava Páleníková a Miss M&M reality převzala Lucia Ziková ze Slovenska. Večer skvěle moderoval Petr Martiňák, v porotě zasedli například senátor Jiří Žák, zástupce hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Veverka, první vítězka soutěže Lenka Olbertová či herci David Suchařípa a Petr Vondráček.

Děvčata se předvedla ve společenských šatech, v plavkách i v národních krojích, jak jsou šikovná dokázala třeba v ukázce lidových tanců. Večer byl štědrý i k Vlastě Grofkové z Bruntálu. Ta se totiž mezi hlasujícími čtenáři Deníku stala vylosovanou výherkyní víkendového pobytu v hotelu Avalanche v Dolní Moravici, který je hlavním pořadatelem soutěže Superkrás.