Od té doby, co si Tereza Chlebovská nasadila korunku České Miss, stála už před kamerou několikrát. Dokázala pohotově odpovídat moderátorům různých tolk show nebo propůjčila část svého půvabu televizní reklamě. Svůj první natáčecí den v opravdovém filmu prožila Tereza Chlebovská v Praze díky nabídce tvůrců nové romantické komedie Martin a Venuše.

Bude jednou z mála krásek, které se dokázaly prosadit jako herečky? V čele filmového štábu stojí režisér Jiří Chlumský, který do hlavních rolí obsadil Martina Taclíka a Kristýnu Bokovou. Ve filmu se Tereza Chlebovská objeví po boku Jana Budaře či Tomáše Hanáka.

„V komedii Martin a Venuše hraji takovou trošku povýšenou krásku, která vlastně neúmyslně inspiruje hlavní hrdinku Vendulu v podání Kristýny Bokové, aby se sebou konečně něco udělala. Tak snad to tedy bude ve výsledku kladná postava," řekla dvaadvacetiletá Tereza Chlebovská o své první filmové roli.

Producent filmu Adam Dvořák její obsazení do filmu komentoval slovy: „Role, kterou jsme nabídli Tereze, je velmi krásná, mladá a tak trochu luxusní dáma, takže oslovit půvabnou Českou Miss pro nás byla jasná volba". A troufla by si po této zkušenosti v budoucnu zahrát ještě v dalších filmech? „Natáčení je pro mě určitě velmi zajímavá a nová zkušenost. Nyní mám k práci celého štábu a herců velký respekt. Budoucnost je otevřená a ničemu se nebráním, ale jestli se někdy budu věnovat herectví, to teď opravdu neřeším," usmála se otázkám na další filmovou kariéru.

Přestože Terezčina role v nové české komedii není velká, je třeba připomenout, že ani největší filmové hvězdy většinou nezačínaly svou kariéru hlavní rolí. Spolužáci a učitelé, kteří znají Terezu Chlebovskou ze základní nebo střední školy, se shodují, že talent určitě má. Například Základní škola v Třemešné opatruje ve svém archivu fotografie z vystoupení školního hereckého souboru, na kterých by Terezu Chlebovskou nejspíš nikdo nepoznal, protože si zahrála jednu z hlavních rolí v chlapeckém přestrojení.

„Školní divadlo pro ni určitě bylo dobrou průpravou, aby se zbavila trémy z vystupování před publikem nebo před kamerou," komentovala herecké začátky Terezy Chlebovské ředitelka školy v Třemešné Jana Brodová.

Komedie Martin a Venuše je další variací na věčné téma ženy a muži. Co svět světem stojí, zkoušejí spolu žít, ale ne vždy jim to jde tak, jak by si jeden nebo druhý představovali. Vždy nakonec zjistí, že bez kompromisů to nejde. Vendy je žena v domácnosti, která se cítí nedoceněná. Pečuje o děti a má pocit, že jí nezbývá čas na seberealizaci. Martin je na tom podobně. I on se cítí nedoceněný, protože manželka si jeho schopnosti zabezpečit rodinu málo váží. To vše sleduje svými léty a zkušeností poučený Martinův otec, který nechce přihlížet rozpadu rodiny, a tak se pokusí situaci vyřešit sázkou.

Zvládne se syn postarat bez asistence manželky o domácnost, sebe a dvě malé děti po dobu tří týdnů? Právě touto sázkou začíná filmový příběh, jehož premiéru očekáváme 8. března 2013, tedy na Mezinárodní den žen, kterým tvůrci svůj film věnovali. Tou dobou se už bude připravovat na svůj velký den nástupkyně Terezy Chlebovské budoucí Česká Miss 2013.

Tereza se v nejbližších týdnech zúčastní castingové kampaně, která odstartuje další ročník České Miss. Tereza Chlebovská dělá vše pro to, aby čas, kdy je označována jako nejkrásnější žena v České republice, využila dosyta. Teď si sice na chvíli odskočila k filmu, ale především se připravuje na důležitou událost ve svém hlavním oboru. Čeká ji působení na celosvětové soutěži krásy Miss Universe, která proběhne 19. prosince v Las Vegas.

Tereza bude reprezentovat Krnov a Českou republiku v soutěži, kterou sleduje celý svět.

Zuzana Závěšická