V sobotu 6. března v hlavním sále Střediska volného času Méďa předvedly divákům i porotě, jak se dokáží vypořádat se čtyřmi úkoly, jež pro ně byly připraveny.

„Rozhodování budete letos mít těžké, protože budete hodnotit všechny dívky společně bez rozdělení na kategorie a navíc jsou soutěžící dobře připraveny,“ varovala porotu před začátkem soutěže moderátorka akce Jana Matějková.

A práci porota skutečně jednoduchou neměla. Dívky byly ve svých výkonech velmi vyrovnané a posoudit, která splnila úkol lépe, bylo častokrát velmi složité. To se projevilo také na konečném hodnocení. Zcela jednoznačně u poroty zabodovala vítězka soutěže, ostatní dívky pak oddělovaly jen jeden či dva body.

Na dívky čekal nejprve rozhovor s moderátorkou, kde měly příležitost představit sebe, své zájmy a ukázat, jak se vyrovnají s trémou a nervozitou. Následovala volná disciplína, v níž byl k vidění tanec, gymnastika, zpěv, ukázka bojového umění či výcvik psa.

Nejvíce ve volné disciplíně porotu překvapila Barbora Šulková, která se předvedla coby hráčka na akordeon. I když ji za velkým hudebním nástrojem téměř nebylo vidět, její hra všechny potěšila.

Třetí úkol prověřil zručnost soutěžících

Třetí úkol prověřil, jak jsou soutěžící zručné. Starší dívky měly v časovém limitu vystřihnout a sestavit papírového lva, mladší pak vystřihnout šablonu kočky a domalovat vše, co správná kočičí šelma musí mít. Právě šelmy totiž ovládly poslední disciplínu – módní přehlídku. Na pódiu se objevily nejrůznější kostýmy kočky, tygr, medvěd hnědý či lední medvěd a nechyběl ani tchoř či růžový panter.

Odpoledne zpestřilo také vystoupení tanečních souborů Flash, Calipso,Taxmen a Taxmínek a řeckého souboru Antigoni.

Vítězkou desátého ročníku se stala šestiletá Barbora Šulková z Rýmařova, titul vicemiss si odnesla dvanáctiletá Lucie Varechová z Krnova, druhou vicemiss se stala desetiletá Pamela Heráková. Publikum pak nejvíce zaujala šestiletá Veronika Zajícová z Krnova.

Květa Gebauerová