Do celostátního finále soutěže se probojoval žák krnovské průmyslovky Miroslav Zajíc, který skončil v krajském kole na druhém místě. Konkurence v Chomutově byla velká. Soutěže se zúčastnilo osmnáct nejlepších žáků ze všech krajů.

„Soutěžili ve dvou disciplínách. Jejich prvním úkolem bylo vypracování programu pro výrobu součástek v systému Heidenhain a použít při tom simulátory vybavené tímto systémem. Pak soutěžící čekalo celkem deset strojírenských měření za pomoci přesných strojírenských měřidel," popsal soutěž zástupce ředitele pro pedagogickou výchovu Martin Jargaš, který Miroslava Zajíce v Chomutově doprovázel.

O pořadí rozhodoval počet dosažených bodů a při rovnosti pak pořadí určil vyšší počet bodů z praktického úkolu.

„Znalosti žáků byly velmi vyrovnané. Rozdíl prvního a druhého místa byl pouhý jeden bod. Miroslav Zajíc, který reprezentoval nejen svou školu a Krnov, ale také Moravskoslezský kraj, si vedl znamenitě. Je oficiálně šestý nejlepší mechatronik junior v České republice," doplnil Jargaš. Soutěž byla určena žákům druhého až čtvrtého ročníku oborů mechanik seřizovač a mechatronik. Vyhlašovatelem byl Cech Kovo ČR. „Tato soutěž je zařazena již také do přehlídky České ručičky," uzavřel Jargaš.