Budíky seřizuje podle toho, jak se prodlužuje den. Spínače vždy nastavuje na dobu, kdy semározsvítit nebo vypnout veřejné osvětlení v centru města i dalších jeho sektorech.

„Jak se prodlužuje den, musím časový spínač posunovat. Momentálně jsem jej nastavil, aby se zapnul večer v 18 hodin a ráno zase v 6.15 hodin vypnul,“ se šroubovákem v ruce řekl Miroslav Hrubý. Spínače spouští a vypínají nejen lampy, ale i třeba vánoční osvětlení města.

„Teď jsem to seřídil a za týden musím přijít zase znovu,“ reguluje podle světla Miroslav Hrubý. Nastavení na spínači mění podle prodlužování dne na úkor noci, na podzim zase naopak. „V únoru se rapidně prodlužuje den, podle toho se spínače nastavují,“ uvedl Miroslav Hrubý.

V Bruntále obsluhuje za technické služby jakožto správce veřejného osvětlení deset časových a pětadvacet soumrakových rozvaděčů. „Soumrakové reagují samy na světlo a tmu. Seřizovat je nemusím, jen v rámci údržby kontrolovat. Umisťují se oproti časovým venku, ne uvnitř rozvaděče,“ vysvětlil Miroslav Hrubý.

Není výjimkou, že se k rozvodům Miroslav Hrubý dostaví a najde je vykradené či poškozené. Lovci dražších kovů se nebojí ani pořádné elektrické šlehy. „Někde jsou fakt hodně a často poškozené. Hlavně teda v areálu bývalých kasáren, tam je to nejhorší.

Ty, co jsou umístěné venku třeba na Rýmařovské ulici. Kolikrát už jsme tam měnili i servané celé dráty,“ postěžoval si Miroslav Hrubý.