Závody minikár mají nesporný půvab, za volantem uvidí diváci děti i dospělé, ženy i muže. Ve Vrbně pod Pradědem mají závody velkou tradici, kterou se nyní podařilo do města po dlouhých letech vrátit.

„Pojedeme volný závod. Pokud se osvědčí, bude příští rok město v seznamu pro pořádání závodu ze seriálu mistrovství České republiky," řekl bývalý vrbenský závodník v minikárách a pořadatel Ludvík Grebeníček.

Rodinné barvy bude hájit jeho dcera Kristýnka se svou minikárou číslo 212 jen tak holčičku v helmě diváci poznají. „Dříve se ve Vrbně pořádalo finále českého i slovenského poháru, to nyní probíhá v Rožnově. Naší snahou je do města finále za rok vrátit," uvedl Grebeníček.

Sobotní a nedělní závody se pojedou shora ze Střelniční ulice ke hřišti. „Jde o doprovodnou akci k našim městským slavnostem. Kdo nechce být celý den v tom mumraji v areálu koupaliště, pro toho jsou závody vítanou možností k odreagování," sdělil vrbenská starostka Helena Kudelová, která doufá, že závody přivedou k minikárám další zájemce z Vrbna pod Pradědem.