Mezi obcemi Sklabiňa a Sklabiňský Podzámok v okrese Martin se v sobotu jelo 3. kolo Poháru Slovenské republiky. „Trať v krásném horském prostředí Radkovi opravdu sedla a se svými skvělými a čistými jízdami si vydobyl poprvé ve své kariéře první příčku. Poprvé porazil i svého největšího rivala Tondu Bohačíka z Hluboček," usmíval se Radkův otec šéf minikárového oddílu Olympie Bruntál Jiří Panáč. Se svým výkonem by se Radek umístil na stupních vítězů i ve vyšších kategoriích a to v M4 i M5, kde by obsadil druhá místa.

Nedělní 3. kolo Mistrovství Slovenska se odehrávalo na druhé straně Sklabiňského kopce. Radek Panáč, stejně jako v sobotu, shodil pouze jednu bójku, a to v neměřeném tréninku. V měřeném tréninku a všech třech kvalifikačních jízdách jel opět výborně a čistě, své časy neustále zlepšoval o desetiny vteřin a své sobotní vítězství potvrdil druhým zlatem.

Výsledky kategorie M3:

Sobota:

1. Radek Panáč Olympia Bruntál ČR

2. Antonín Bohačík MK Hlubočky ČR

3. Juraj Oberta MBK Žilina SR

Neděle:

1. Radek Panáč Olympia Bruntál ČR

2. Jozef Baďura ZTŠČ Rohožník SR

3. Antonín Bohačík MK Hlubočky ČR

Nyní čeká bruntálského závodníka Radka Panáče třítýdenní přestávka a po ní závody s tradičně největší účastí v sezoně (očekává se až 100 jezdců) v Hlubočkách Mariánském Údolí. Zde se pojede o pohár ČR, SR a Evropy. (jp)